ВАЖЛИВО

Більшість фермерських господарств не готові до відкриття ринку землі, – Томич

15.06.2020 13:32
https://agronews.ua/

Більшість малих фермерських господарств не готові купувати землю після вступу в силу ринку землі з 1 липня 2021 р. Про це заявив Іван Томич, колишній президент Асоціації фермерів і землевласників України. Про це повідомляє Голос, пише  agronews.ua.

“Перш за все, почнемо з тих, хто повинен купувати до 100 гектар. Це сімейні фермерські господарства, особисті селянські підприємства. Як вони зараз готові економічно? В переважній більшості, понад 80% зовсім не готові. В силу різних обставин”, – наголосив Томич.

Фахівець додав, що цінова політика, потім погодні умови, які не тішать – і заморозки, і посуха, і проливні дощі, і град завдають шкоди. Більш як 80% думають, як протягнути до наступного року.

“Я маю на увазі життєздатність господарств, і зовсім не думають або майже не думають, що стосується початку ринку землі”, – зазначив Томич.

Експерт підкреслив, що початок роботи ринку землі потрапляє на важливий період с/г робіт. З урахуванням проблем, які існують в галузі — неврожаї, дефіцит коштів, неврегульовані відносини — в сільській місцевості можуть статися непередбачені негативні події.

Букет проблем такий широкий, що якщо їх не усунути, то ситуація може вилитися в стихійні бунти, хаос і, не дай Боже, щось більше, що може виникнути на ґрунті кордонів власності, купівлі-продажу і всіх інших факторів, які будуть переписувати весь сформований уклад і за структурою виробництва, і по площах, і по діяльності суб’єктів господарювання”, – прокоментував фермер.

Іван Томич підсумував, що це однозначно призведе до зменшення валового внутрішнього виробництва, яке буде і в цьому році, а в наступному році воно може ускладниться з впровадженням з 1 липня ринку землі.

“Це початок жнивної кампанії, і замість жнив можуть бути битви за землю”, – резюмував він.

Нагадаємо, Іван Томич наголошував, що кількість фермерств до кінця 2020 року може критично скоротитися через відсутність допомоги від держави.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: