НОВИНИ

Бельгійські фермери отримають тільки половину врожаю груш

24.06.2024 18:19
8

Бельгійські виробники груш стикаються зі значними проблемами в поточному сезоні вирощування фруктів. На початку сезону вони мали справу з морозами та сильними градобоями, а тепер зіткнулися з серйозною проблемою – бактеріальною хворобою псевдомонадою. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

Бельгійська телекомпанія TVL вже повідомила про “найгірший урожай груш за останні 40 років”. Це ще належить з’ясувати, каже фермер Берт Моррен, але він теж ніколи не бачив нічого подібного.

“У нас і раніше були проблеми з псевдомонадою, але ніколи до такої міри. Я думаю, що ми матимемо половину врожаю”, – каже фермер з Кортенакена, що у Фландрії.

Сильний розвиток бактерій не можна відокремити від попередніх морозів та граду, що обрушилися на фермерів, оскільки бактерії псевдомонади найкраще розвиваються в холодних та вологих умовах.

“Ми також бачимо, що вона сильно варіюється залежно від ділянки. Переважно бактерія процвітає на молодих деревах та деревах, які постраждали від граду. На ділянках, де було менше граду, ми не маємо майже ніяких проблем. Лише на ранах від граду та пошкодженому листі ми бачимо багато чорних плям від псевдомонад. У нас і раніше були проблеми з цією бактерією, але потім ми її обробили, і вона зникла. Однак такої екстремальної ситуації, як зараз, я ще ніколи не переживав, і вона матиме серйозні наслідки для нового врожаю”, – відзначив фермер.

За словами Берта, планується почати збирати врожай 14 серпня, але що саме будуть збирати – це покаже час. Є ділянки, які виглядають краще. Там груші насправді виглядають досить добре. Вони, звичайно, трохи грубіші через погодні умови, але вони досягають свого розміру і добре ростуть. Проте є й такі дерева, де висить лише одна груша.

“Це катастрофа, через яку нам дуже важко вийти на нульовий результат у цьому сезоні. Ми можемо тільки сподіватися на хороші ціни, тому що в іншому випадку це буде дуже складний рік для багатьох виробників. Ми, звичайно, не єдині, хто постраждав. Тут, у регіоні, всі про це говорять, і я розумію, що в Нідерландах виробники також стикаються з проблемами”, – розповів фермер.Перегляди: 26
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: