НОВИНИ

Bayer запускає цифрову систему для боротьби з гризунами

28.02.2021 17:01
57649_1

Остання технологія компанії Bayer, спрямована на запобігання поширенню шкідників на полях, уже запущена на ринок у Великобританії та доступна для купівлі. Вона дозволяє в режимі реального часу відслідковувати пастки для гризунів та створювати карту їх поширення. Про це повідомляє Farminguk.com, пише agronews.ua.

Цифрова система з’єднує серію стратегічно розміщених інтелектуальних пасток для визначення «гарячих точок» — концентрації гризунів. Так, датчики визначають конкретну ділянку і дають сигнал про необхідність посилення заходів боротьби — внесення ЗЗР.

«Майбутня боротьби з шкідниками полягає у використанні даних, зібраних в цифровому вигляді, для прийняття більш обґрунтованих рішень, заснованих на точній інформації. Більше не потрібно витрачати час на щоденний огляд пасток — у вас вже є дані для складання індивідуальних планів боротьби», — прокоментував Гері Ніколас, керівник проєкту Bayer по впровадженню цифрової системи боротьби з шкідниками.

Система складається з датчиків, які автоматично відправляють оповіщення про захоплення ворога в реальному часі, щоб користувачі точно знали, коли і де спрацювала механічна пастка.

Потім інформація надходить в додаток на телефоні користувача, де збираються і зберігаються всі цілодобові системні повідомлення.

Дані перетворюються в теплову карту для ідентифікації вогнищ активності гризунів, що означає можливість прийняття більш цілеспрямованих заходів профілактики і контролю.

Для роботи системи Wi-Fi не потрібен, натомість застосовується малопотужна мережа Lorawan, яка підключається до невеликого модему Bayer. Датчики в пастках працюють від батарей і мають термін служби близько 4-5 років.

Ніколас Палмер, керівник компанії Agripest в Західному Йоркширі, яка спеціалізується на боротьбі з шкідниками і надає послуги фермерам, зазначив, що жорстке регулювання агрохімії в країні ускладнює боротьбу з гризунами.

«Ферми — справжній магніт для щурів і мишей, а ми сильно обмежені в тому, які родентициди можемо застосовувати», — розповів він.

Палмер додав, що цифровізація дійсно може допомогти галузі.

«Це еквівалентно перевірці, обслуговуванню та збору звітності від усіх пасток 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Додаток дає фермерам і фахівцям з боротьби з шкідниками розуміння того, що відбувається, поки їх немає. Важливо, що до пастки можна прийти відразу ж після її спрацьовування і прибрати зловлених мишей».

Однак, мишача цифровізація — задоволення не з дешевих. За використання системи оплачується річна підписка на суму 2400 фунтів стерлінгів (близько 95 тис. грн), а самі пастки можна купити відразу. Пастка для мишей коштує близько 60 фунтів стерлінгів (2,4 тис. грн), а пастка для щурів — 70 фунтів стерлінгів (2,8 тис. грн).


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: