НОВИНИ

У підрозділі «Укрзалізниці» виявили порушення в закупівлі піску

08.05.2020 14:32
https://agronews.ua/

Аудитори виявили у підрозділі «Укрзалізниці» порушення в закупівлі піску. Є всі ознаки фіктивності. Про це повідомляє Dubinsky.pro, пише  agronews.ua.

«Південно-Західна залізниця» закупляла у підриємства, яке було відсутнє за юридичною адресою і з яким був підписаний договір з порушенням закону. А компанія з більш низькою ціновою пропозицією на конкурсі була незаконно відхилена.

Філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» в серпні 2018 року проводила аукціон із закупівлі піску. Очікувана вартість – 26,7 млн ​​гривень.

Переможцем аукціону за ціною – 26,4 млн гривень (без ПДВ) стала компанія «Київ пісок».

Учасник аукціону ТОВ «Укрбудтрестсервіс», який надав більш низьку цінову пропозицію – 22,1 млн. грн (без ПДВ) був відхилений: «Переможець не надав оновлену тендерну пропозицію згідно Додатку №8».

Слід зазначити і те, що під час проведення аукціону цінова пропозиція ТОВ «Укрбудтрестсервіс» не змінювалося. Тобто, вимога про надання оновленої тендерної пропозиції не відповідає вимогам ст. 25 закону №922-VІІ, а значить відхилення учасника з меншою ціною було неправомірним.

Пропозиція ТОВ «Укрбудтрестсервіс» в сумі 22,1 млн грн, яка є найбільш економічно вигідною, відповідає умовам тендерної документації та відхилена неправомірно, чим порушено вимоги статті 30 та частини 6 ст. 28 закону №№ 922-VІІ.

Надалі між «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» (покупець) та ТОВ «Київ пісок» (постачальник) був укладений договір від 5 вересня 2018 року №ПЗ / НХ181404 / НЮ.

Згідно з умовами договору, постачальник зобов’язується поставити і передати у власність покупцеві продукцію згідно специфікації №1 – «пісок митий в кількості 89 тис. м. куб. Загальна сума поставки з ПДВ склала 31,7 млн. грн, що більше ціни ТОВ «Укрбудтрестсервіс» на 5,1 млн. грн.

За період з 1 вересня по 31 грудня 2018 року ТОВ «Київ пісок» товару було поставлено на загальну суму 21,4 млн. грн (з ПДВ). Договір виконаний не на всю суму.

З метою документального підтвердження виду, обсягу і стану розрахунків між ТОВ «Київ пісок» і РФ «Південно-Західна залізниця», під час ревізії Аудиторської службою України здійснено вихід за юридичною адресою ТОВ «Київ пісок» з метою проведення зустрічної звірки.

Однак, проведення зустрічної звірки не виявилося можливим, у зв’язку з відсутністю ТОВ «Київ пісок» за місцем реєстрації. Це може свідчити про фіктивну діяльність підприємства.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: