НОВИНИ

Антистресанти для озимих культур

30.03.2020 09:32
1e812d39-1f02-43d5-bbd0-408c1320142a

У зв’язку із суттєвим зниженням середньодобових температур повітря впродовж останнього тижня виникли характерні пошкодження озимих зернових та ріпака, що може негативно вплинути на формування майбутнього рівня врожайності цих культур, попереджають фахівці компанії «UKRAVIT».

Тому вони радять аграріям ретельно відслідковувати стан своїх посівів і своєчасно проводити заходи щодо оптимізації фізіологічного стану культур.

«За даними нашої агрономічної служби, на озимих зернових і ріпаку в усіх регіонах спостерігаються ушкодження, спричинені зниженням температури повітря та прикореневого шару ґрунту, – розповідає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Симптоми проявляються в побурінні кінчиків рослин озимих зернових, розривах тканин та хлорозі ріпака озимого, зниженні тургору та в’яненні культур. При цьому ослаблені рослини стають вразливими до збудників хвороб, які можуть швидко проникнути до пошкоджених листків і стебел, та шкідників, що завдяки м’яким умовам цьогорічної зими оптимально перезимували. Том, щоб в таких умовах зберегти свої посіви і допомогти їм у максимально стислі строки відновитися до оптимального фізіологічного стану, я б обов’язково рекомендував застосувати препарати-антистресанти: вони, з одного боку, зміцнять рослини в цілому, зменшать негативний вплив абіотичного стресу та пришвидшать відновлення рослин, а з іншого – швидко та ефективно усунуть дефіцит необхідних елементів живлення культур, особливо фосфору».

Для швидкого подолання стресу та підживлення озимих культур в умовах знижених температур Олександр рекомендує застосувати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Фосфіт К (фосфор Р2О5 – 420 г/л, калій K2O – 280 г/л). Фосфіти надзвичайно рухливі, тож пришвидшують транспорт поживних елементів до пошкоджених клітин навіть за понижених температур, завдяки чому рослини швидко відновлюються. Окрім того, препарат володіє додатковими фунгіцидними та імунностимулюючими властивостями.

Щоб швидше вивести рослини зі стресового стану, Олександр також радить провести позакореневу обробку Авангард Стимул. Завдяки наявності у складі препарату цілого комплексу стимулюючих речовин, таких, як гумат калію, бурштинова кислота, фітогормони та мікроелементи, він сприяє швидкому відновленню рослин після стресу, утворенню потужнішої кореневої системи, активізації росту листя та стебел.

Коли ж середньодобові температури стабілізуються, експерт радить підживити озимі зернові та ріпак комплексним препаратом Авангард Гроу Аміно. Амінокислоти у складі препарату швидко включаються у клітинні процеси і прискорюють обмінні процеси рослин. При застосуванні поліпшується вегетативний розвиток озимих зернових і ріпака, покращується їх адаптивність до стресів і пришвидшується відновлення після них, а також підвищується продуктивність культур в цілому.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: