НОВИНИ

АМКУ оштрафував 11 виробників молока та сиру за фальсифікат

11.12.2020 18:02
3ee2f0c-maslo

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн. Про це повідомляє пресслужба АМКУ, пише agronews.ua.

За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів.

Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

“На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей”, – йдеться у повідомленні.

З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом».

На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, 10 грудня 2020 року, рішеннями АМКУ були накладені штрафи:

– ДП «Старокостянтинівський молочний завод» – 84 892 000 грн.

– ТОВ «Деражнянський молочний завод» – 9 459 200 грн.

– ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн.

– ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн.

– ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 грн.

– ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.

Варто зазначити, що деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше.

Раніше, у листопаді АМКУ оштрафував недобросовісних виробників – ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.), ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.), ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.), ПП «Сімол» (Київська обл.), ТОВ «Інтер-Мол» – на суму близько 30 млн грн.

Отже, загальна сума штрафів, накладена АМКУ на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить понад 140 млн грн.

При цьому Комітет продовжує розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: