ГОЛОВНЕ

Озвучено держпідтримку за напрямом здешевлення процентної ставки по кредитах для аграріїв

25.04.2020 11:02
ппппп

Про Держпідтримку за напрямом здешевлення процентної ставки по кредитах для аграріїв, розповів директор Департаменту фінансово-кредитної політики Мінагропроду України Баграт Ахіджанов, під час Третього Агрополітичного  форуму від Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського Конгресу Фермерів: «Державна підтримка аграрного сектору 2020». Про це пише agronews.ua.

Кому видаватимуться кошти?

«Суб’єктам господарювання АПК (юр. особи і фіз. особи – підприємці), які провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва»,- повідомив Баграт Ахіджанов.

«Кошти видаватимуться суб’єктам господарювання АПК (юр. особи і фіз. особи – підприємці), які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції за останній рік до 20 млн грн, – за всіма видами сільськогосподарської діяльності», –  зазначив Баграт Ахіджанов.

Який розмір компенсації? 

«1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів», – підкреслив Баграт Ахіджанов.

Які є обмеження у компенсації?

«Суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у галузях тваринництва: 15 млн грн – на суб’єкта (у т. ч. пов’язаних із ним осіб). Суб’єктам господарювання за всіма іншими видами сільгоспдіяльності: 5 млн грн – на суб’єкта», -прокоментував Баграт Ахіджанов.

За який період підлягають відшкодуванню відсотки за рахунок коштів поточного бюджетного року?

«Нараховані та сплачені відсотки за користування кредитами за січень – жовтень поточного року»,- сказав  Баграт Ахіджанов.

Коли і куди необхідно звернутися та подати документи?

«Щороку, подати одному із уповноважених банків заявку на отримання компенсації», – зазначив Баграт Ахіджанов.

Коли і куди надійдуть кошти?

«Щомісячно, виходячи із суми фактично сплачених відсотків за користування кредитами та у межах виділених асигнувань, на рахунок відкритий в уповноваженому банку», – повідомив директор Департаменту фінансово-кредитної політики Мінагропроду України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: