НОВИНИ

Аграрні розписки в Україні можуть стати цінними паперами

26.10.2019 20:00
news1.01.04.19

Представники Мінекономіки провели зустріч з експертами Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» щодо удосконалення законодавства з питань обігу аграрних розписок в Україні, повідомляє прес-служба Міністерства.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо зміни характеру відносин з використання аграрних розписок з договірних зобов’язань на операції з цінними паперами шляхом внесення окремих законодавчих змін.

«Система функціонування аграрних розписок сформована, вона цікава та зрозуміла як постачальникам (кредиторам), так і виробникам (боржникам), адже це можливість отримати необхідні матеріальні ресурси та кошти, щоб почувати себе більш впевнено під час посівної та збиральної кампанії», – зазначила у ході зустрічі Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна МЄТЄЛЄВА.

«Зміни до законодавства посилять баланс інтересів боржника і кредитора, а також розширять бізнес-можливості роботи з аграрними розписками, що забезпечить передумови для розвитку рефінансування», – зауважила Лія СОРОКА, Керівник Проекту «Аграрні розписки в Україні».

Найближчим часом передбачається винести зазначені питання на обговорення із стейкхолдерами та заінтересованими центральними органами виконавчої влади з метою формування консолідованої позиції.

Слід зазначити, що з початку 2019 року агровиробниками оформлено 1238 аграрних розписок на суму 8 млрд. грн., що на 721 аграрну розписку та 4,8 млрд. грн. більше ніж за відповідний період 2018 року.

У цілому, від початку впровадження аграрних розписок за їх рахунок в аграрний сектор залучено понад 14,5 млрд. грн., а їхня загальна кількість становить 2116. 60% усіх укладених аграрних розписок є фінансовими, що передбачають відносини у грошовій формі. Середній розмір зобов’язань за однією фінансовою аграрною розпискою – 5,8 млн. грн., а за товарною – 8,4 млн. грн. Понад 130 компаній наразі кредитують за аграрними розписками, серед яких є як українські, так і міжнародні компанії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: