НОВИНИ

Аграрні асоціації проти непродуманної реорганізації Держпродспоживслужби

21.08.2020 11:02
890_450_5ecf7a5f7bc80 (1)

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) від імені членів – провідних аграрних асоціацій: Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» звернулась до Прем’єр-міністра України та Мінекономрозвитку щодо питання відновлення роботи Санітарно-епідеміологічної служби України із метою посилення боротьби із коронавірусною інфекцією COVID-19. Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише agronews.ua.

Як йдеться у зверненні, аграрні асоціації підтримують підсилення роботи структур громадського здоров’я, як ключового елементу системи епіднагляду (спостереження) і вдячні Уряду за зусилля, що були спрямовані в цьому напрямку, зокрема щодо покращення лабораторних спроможностей Центру громадського здоров’я.

Водночас, агроасоціації вважають недоцільним відновлення роботи СЕС як органу державного контролю, зважаючи на наступне:

– Будь-яке реформування на етапі здійснення реформи послаблює ефективність роботи державних інституцій, що неприпустимо в період чергової хвилі зростання захворюваності на COVID-19 в Україні.

– Створення (відновлення роботи) ще одного контролюючого органу, тим більше із історично неоднозначною репутацією, буде негативно сприйнято бізнесом, як сигнал посилання бюрократичного пресингу та погіршення ділового середовища.

– Виникне потреба додаткового бюджетного фінансування, що є проблематичним зважаючи на поточний стан розвитку економіки.

Однією із найбільших проблем буде проблема кадрів. Немає гарантій, що спеціалісти Держпродспоживслужби відповідного профілю захочуть переходити на роботу у СЕС, а спеціалісти лабораторних центрів не є держслужбовцями, і часто – пенсійного віку. Власне, лабораторна мережа також не може залишитись без спеціалістів. Тому повноцінний орган контролю буде зробити надзвичайно важко.

У випадку реорганізації роботи Держпродспоживслужби може бути поставлено під сумнів визнання системи харчової безпечності закордонними партнерами України, що стало передумовою зростання експорту і збільшення валютних надходжень протягом останніх років.

У зверненні наголошують, що підвищити ефективність системи контролю з метою недопущення поширення COVID-19 в України можна за рахунок організаційних та законодавчих кроків, таких як визначення належного правового статусу для вимог, що затверджуються Головним санітарним лікарем України, уможливлення контролю їх дотримання в контексті приписів Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», тощо. Потребують затвердження також уніфіковані форми актів на заміну скасованим санітарним нормам і правилам.

Враховуючи вищезазначене, агроасоціації закликають Кабінет Міністрів України не підтримувати ідею із відновленням роботи СЕС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: