ВАЖЛИВО

Аграрні асоціації категорично проти квотування імпорту добрив

16.06.2020 11:25
ффф

Аграрні асоціації вважають неправдивою і неприйнятною заяву Федерації Роботодавців України щодо спільної розробки представниками аграрної та хімічної галузі меморандуму щодо допустимого рівня квот на імпорт мінеральних добрив в Україну. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

Такої позиції притримуються: Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”, ГС “Всеукраїнська аграрна рада”,  ГС “Аграрний союз України”, ГС “Всеукраїнський конгрес фермерів”, ГС “Спілка виробників, імпортерів і трейдерів агрохімії”, ГС” Агро-Продовольча Рада.

Так, в асоціаціях наголошують, що члени ключових об’єднань, а це більшість сільськогосподарських товаровиробників України, не підтримують картельних домовленостей на ринку мінеральних добрив, і не уповноважували представників асоціацій на їх підписання.

Учасники аграрних асоціацій наполягають, що виступали і виступають категорично проти запровадження квот на імпорт мінеральних добрив до України (а також додаткових обмежень на імпорт в будь-якій іншій формі) та вважають що для цього немає жодних підстав.

Читайте також: які квоти реально потрібні українській хімічній галузі.

На думку аграріїв, реальною проблемою українського ринку мінеральних добрив є зловживання монопольним становищем з боку групи компаній Ostchem. Саме наявність монополії дозволяє утримувати завищені ціни на мінеральні добрива, незважаючи на те, що ціни на сировину – природний газ в Україні нижче, ніж в середньому в країнах ЄС.

В свою чергу, намагання звинуватити в зазначеном дисбалансі незалежних трейдерів не витримує критики, оскільки найбільші обсяги торгівлі добривами припадають на посередницькі компанії, афілійовані із монопольним виробником.

А отже – це не більше ніж намагання зманіпулювати думкою членів Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

 На думку асоціацій АПК, забезпечення збалансованої роботи аграрної та хімічної промисловості та ріст їх конкурентоспроможності можливий лише за умови виконання наступних вимог:

✅ Демонополізація ринку азотних добрива через добровільне виконання групою компаній Ostchem рішення Антимонопольного комітету від 05 вересня 2019 року № 598-р у справі № 126-26.13/67-15.

✅ Запровадження прозорих правил роботи основних виробників добрив в Україні із метою гарантування справедливих цін на міндобрива для аграріїв, зокрема відхід від практики виведення основних обсягів реалізації та прибутку на афілійовані трейдингові компанії, що зумовлює штучну збитковость заводів-виробників та деградацию виробничих потужностей.

Лише наявність здорової конкуренції може бути надійним підґрунтям для забезпечення сталого розвитку та конкурентоспроможності хімічної та аграрної галузей.

А введення квот або інших обмежувальних заходів буде лише шкодити національній економіці та консервувати олігархічну монополізацію хімічної галузі.

Нагадаємо, озвучено головні вимоги аграріїв щодо квотування імпорту міндобрив в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: