АГРОВІДЕО

Аграріям Одещини передали 125 тонн зерна

19.10.2020 14:02
https://agronews.ua/

Фермери Кілійського району Одещини отримали перші 125 тонн зерна на посівну від Всеукраїнського Конгресу Фермерів. Це та допомога, яку зібрали своїми силами учасники Конгресу. Про це повідомляє пресслужба ГС ВКФ, пише agronews.ua.

Голова ВКФ, Іван Слободяник наголошує: «Поки влада обіцяє допомогти, вносячи правки в бюджет, плануючи кошторис наступного року, граючись зі змінами резервного фонду тощо, ми вирішили не просто чекати, а ще й допомагати один одному».

Ці 125 тонн насіннєвого матеріалу – лише перша частина допомоги від ВКФ. Анатолій Гайворонський, учасник  Конгресу фермерів з  Дніпропетровської області говорить: «Ми повинні один одному, простягати руку допомоги. Тільки разом ми – сила, тільки разом подолаємо негаразди».

Кілійські фермери вдячні  людям, які зрозуміли їхнє становище, і кажуть, що навіть не очікували, що хтось про них потурбується. Посуха на Півдні Одещини триває вже другий рік поспіль. За даними Одеської ОДА, тільки поточного року втрати фермерів складають 6.5 млрд. грн.. і вже стає очевидним, що проблема з посушливою погодою нікуди не зникне.

«Те, що ми своїми силами допомагаємо, ще не означає, що ми не будемо вимагати від держави виконати її зобов’язання. Будемо продовжувати наполягати на масштабній програмі зрошення і запуску страхування. Вартість страхової виплати десь на рівні тих коштів, які обіцяли в Мінекономіки – 5-6 тис. грн.. на гектар. Щоб не повторювалось далі такої ситуації, конче необхідна компенсація страхового платежу, як найбільш поширеної практики для того, щоб не було проблем у фермерів, чиї врожаї постраждали від погодних умов. Ми не просимо чогось такого з бюджету, там і так є 4 млрд. грн.. на наступний рік», – зауважив Іван Слободяник.

Всеукраїнський Конгрес Фермерів продовжує збір допомоги. Фермерам Одещини все ще потрібні насіння, паливно-мастильні матеріали і добрива. Всі контакти для охочих допомогти на сайті www.farmers.org.ua або за тел +380 (73) 444 65 75


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: