НОВИНИ

На Херсонщині проблеми з тарифами на зрошувальну воду

21.02.2020 08:02
imgonline-com-ua-Resize-747K9inlbskDqYvt

На Херсонщині не здійснюється реалізація Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 688-р. Не прийнято Концепцію реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель, яку було оприлюднено на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України, пише kherson-news.info.

З цього приводу аграрії регіону звернулися до Уряду зі зверненням.

“Вже незабаром розпочнеться поливний сезон основних сільгоспкультур 2020 року, а реформування водної галузі, що активно розпочалось на початку 2019 року так і не проведено”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що районними управліннями водних ресурсів наразі вже підіймається питання про чергове підвищення тарифу на воду, з яким аграрії не можуть погодитись, адже, у 2019 році ціна вже зросла майже на 30% і сільгоспвиробників запевнили, що найближчі 2-3 роки жодних підвищень за воду для зрошення не буде.

«На даний час жодних підстав для підвищень тарифу на воду не існує, навпаки, треба врахувати скорочення на 25% обсягів споживання води для зрошення у 2019 році, у зв’язку зменшенням об’ємів вирощування сої, що пов’язано з податковим навантаженням на цю культуру. Якщо ціна воду для зрошення зросте ще у 2020 році аграрії будуть змушені переглянути свої сівозміни, що негативно вплине на вал зернових цього року. Складається враження, що така важлива для всієї країни водна галузь не контролюється і розвиток її не відбувається», — зазначив депутат Херсонської обласної ради Сергій Рибалко.

З метою реалізації державної політики у сфері зрошення та забезпечення впровадження пілотних проектів, захисту прав аграріїв (інвесторів), які використовують внутрішньогосподарські меліоративні системи, законодавцями розроблено законопроекти «Про об’єднання водокористувачів», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо діяльності об’єднання водокористувачів» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем», які на даний час не винесений на розгляд до Верховної Ради України через постійні комісії.

У свою чергу, відтермінування прийняття зазначених законопроектів не дає можливості в реалізації інвестиційних проектів щодо модернізації системи зрошення, бо невизначеність з правом володіння і користування державним та комунальним майном, що передбачено саме в законопроекті «Про об’єднання водокористувачів», позбавляє гарантій аграріїв на використання системи зрошення після її реконструкції та відновлення за їх кошти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: