НОВИНИ

Аграрії закликають Раду прийняти закон про розвиток зрошення

18.01.2021 12:40
imgonline-com-ua-Resize-747K9inlbskDqYvt

Вирішення проблеми зрошення в Україні лежить у законодавчій площині врегулювання питання користування іригаційними каналами. Про це заявив керівник Придніпровського Кластеру компанії «Кернел» Михайло Петров. Про це повідомляє AgroPolit, пише agronews.ua.

За його словами, небачена досі посуха – ключовий «подарунок» природи аграріям Центральної України за 2020 рік. Тому парламент повинен невідкладно прийняти в цілому закон про організацію водокористувачів та розвиток гідротехнічної інфраструктури, аби застрахувати аграріїв від повторення негативних наслідків від посухи як це було в 2020 році.

Експерт запропонував шлях вирішення цієї проблеми, який лежить у законодавчій площині врегулювання питання користування іригаційними каналами.

«Зараз Україна має велику інфраструктурну спадщину у вигляді іригаційних каналів, водосховищ, насосних станцій і одну з найбільших водних артерій Європи – річку Дніпро. Для агровиробників існує великий потенціал використовувати її води для сільгоспвиробництва в посушливих регіонах. А з кожним роком все більша частина площ країни відноситься до таких. Як показує практика, держава не найефективніший власник», – каже Петров.

На його думку, є три варіанти поводження з цими каналами:

1. Приватизація
2. Концесія
3. Спільне управління користувачами (за типом ОСББ).

«Потрібна рішучість депутатів, не затягувати полеміку в комітетах і ухвалити закон про організацію водокористувачів та розвиток гідротехнічної інфраструктури з початку нового сезону зрошення», – озвучує першу частину своєї пропозиції Михайло Петров.

Друга – розвиток зрошення. Експерт каже, що наразі «це дороге задоволення» для аграріїв.

«У середньому ціна “апгрейду” гектара коливається від 2 до 2,5 тис. доларів. З нових систем в Україні переважають американські. Політика держави з відшкодування частини відсотків за кредитами при угодах з українськими виробниками якнайкраще підтримала б національне машинобудування і збільшила б площі під зрошенням в перспективі», – пропонує він другу складову для страховки від посухи для АПК.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: