ВАЖЛИВО

Аграрії отримають 503 млн грн на компенсацію відсотків за кредитами

02.10.2020 12:32
original

1 жовтня Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 181,3 млн грн суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Кошти отримають близько 3 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків. Так, загальна сума виплат на сьогодні складає 502,6 млн грн. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

«Для Мінекономіки важливим є забезпечення сталості держпідтримки. Програма зі здешевлення кредитів є однією з найуспішніших урядових програм, яка допомагає залучити фінансовий ресурс, в першу чергу, малим та середнім виробникам, та сприяє розвитку бізнесу на селі. А це нові робочі місця, збільшення виробництва та експорту сільськогосподарської продукції та додаткові надходження до місцевих бюджетів», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Загальний обсяг кредитів, залучений суб’єктами АПК склав понад 39,4 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 12,2 млрд грн, у тому числі:

✅ за видами кредитів:

– короткострокових – 5,6 млрд грн (45,8 %);

– середньострокових – 3,2 млрд грн (26,3 %);

– довгострокових – 3,4 млрд грн (27,9 %);

✅ за видами діяльності позичальників:

– галузь тваринництва – 2,1 млрд грн (17,8 %);

– іншими галузі – 10,1 млрд грн (82,2 %).

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучали кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (34 банка), беруть участь у наданні компенсації за кредитами 28 банків.

Нагадаємо, за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» у 2020 році передбачено 1,2 млрд грн. За період січень-серпень фактично використано 42 відсотка від запланованого.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: