НОВИНИ

Аграріям нарахували компенсації на 18,6 млн грн за придбану с/г техніку українських виробників

26.06.2024 17:20
10

В червні аграріям нарахували за травень компенсації за придбану українську сільськогосподарську техніку на 18,6 млн грн. Про це зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, пише agronews.ua.

Відповідний наказ Мінекономіки затвердило за програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 25%, яка є частиною політики «Зроблено в Україні».

«Аграрії активно користуються державною підтримкою, яка повертає 25% вартості за придбану сільгосптехніку від українських виробників. Вже у травні на компенсацію подалося 93 агропідприємства та фермерських господарств. Ми сподіваємось, що завдяки відновленню цієї бюджетної програми, аграрії зможуть оновити свій парк техніки, а українське машинобудування отримає поштовх для розвитку, через стимулювання попиту на продукцію українських виробників», – відзначила Юлія Свириденко.

Найбільше заявок на компенсацію за придбану с/г техніку та обладнання за звітний період подали у Черкаській – 13 (за 15 од.), Полтавській – 21  (за 34 од.), Тернопільській – 7 (за 7 од.), Дніпропетровській – 6 (за 6 од.), Житомирській – 5 (за 8 од.), Кіровоградській – 5 (за 8 од.), Сумській областях – 5 (за 7 од.).

Загалом за два місяці дії програми сільгосппідприємства придбали 130 одиниць техніки та обладнання українського виробництва на суму 90,4 млн грн.

Щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

На сьогодні до Переліку української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, включено 7 878 номенклатурну позицію техніки та обладнання 86 українських виробників. Перелік постійно оновлюється відповідно до заявок, які надходять до міністерства.

Для виробників, які бажають подати свою техніку у перелік, необхідно звернутися на офіційну електронну пошту Міністерства економіки. Перелік техніки та обладнання оновлюється регулярно, після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки та обладнання на підставі поданої виробником заявки та відповідних документів. Критерії, за якими визначається відповідність виробника с/г техніки та обладнання, зазначені у пп. 6-7 Постанови Кабінету Міністрів України від 1.03.2017 № 130 (зі змінами).

Нагадаємо, за бюджетною програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2024 році передбачено 1 млрд грн. Ця програма є частиною політики «Зроблено в Україні», ініційованої у лютому Президентом Володимиром Зеленським.Перегляди: 25
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: