НОВИНИ

В Україні незаконний обіг деревини оцінили в 5 млрд грн на рік

25.12.2020 13:47
187822

Незаконний обіг деревини в Україні становить близько 30% від законного, або 5 млрд грн на рік, таку оцінку дав міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”, пише agronews.ua.

“Це великі гроші, які можна використати на лісовпорядкування, протипожежні заходи, зокрема на заміну порідного складу лісів”, – сказав Абрамовський.

За його словами, з метою комплексного вирішення проблем лісового господарства міністерство працює над стратегією управління українськими лісами до 2035 року, яка, зокрема, передбачає розділення господарських і регуляторних функцій Держлісагентства.

“У нас усе замкнуто в одному органі, виникає конфлікт інтересів, корупційні ризики. Тому частину господарських функцій необхідно віддати окремому суб’єктові або суб’єктам господарювання”, – роз’яснив глава екологічного відомства. Він уточнив, що це може бути одна компанія або концерн із регіональними дирекціями.

Міністр також висловився на підтримку розвитку електронних аукціонів із реалізації деревини, її сертифікації та забезпечення простежуваності “від лісу до виробу”.

На його думку, необхідно передбачити можливість виставляти на аукціонах і великі лоти для великих деревообробних підприємств, і невеликі лоти для локальних виробників, які сьогодні, за його словами, “фактично залежать від настрою директора лісгоспу”.

Водночас Абрамовський зазначив, що важливим залишається питання мотивації керівників лісгоспів максимізувати прибуток.

“Нині відрахування частини чистого прибутку до держбюджету на рівні 90%. Це просто вимиває кошти з підприємств. Вноситимемо пропозиції щодо цього, що частка чистого прибутку має бути 30%, оскільки навіть у нинішньому стані лісова галузь платить 6 млрд грн податків, фактично нічого не отримуючи від держави”, – зазначив Абрамовський.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: