НОВИНИ

Україна обмежила експорт соняшникової олії у 2020/21 році

19.04.2021 14:31
Three Bottles Of Sunflower Oil In A Wicker Basket Against Backlight

Граничний обсяг експорту соняшникової олії з України на період до завершення поточного 2020/21 МР становить 5,38 млн т. Такий граничний обсяг експорту прописаний в додатку до Меморандуму, який підписали Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України та асоціація «Укроліяпром». Про це повідомляє АПК-інформ, пише agronews.ua.

«Погоджено обсяг, який повинен дозволити в достатній кількості забезпечити внутрішній ринок олією до кінця поточного сезону. Далі цифра в додатку до підписаного Меморандуму буде регулюватися в залежності від того, як буде розвиватися ситуація на ринку. Підкреслю, що це кращий варіант, ніж квотування і заборони », – розповів Степан Капшук, президент асоціація «Укроліяпром».

За його словами, компроміс між представниками влади та олійної галузі повинен трохи «заспокоїти» ринок, однак зниження вартості готової продукції очікувати не варто, адже сировина було закуплено вже за високими цінами.

«Підписання Меморандуму – компромісне рішення, а також – підтвердження того, що на внутрішньому українському ринку в фізичному плані є достатня кількість соняшникової олії. Ми запевняємо, що його буде ще більше. Звичайно, не без фінансових збитків для компаній-виробників масла », – додав Капшук.

Нагадаємо, що обмеження експорту олії соняшникової може призвести до знищення галузі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: