НОВИНИ

В Україні планують створити електронну систему «Екологічний інспектор»

18.12.2020 15:02
unnamed

Під час засідання першої Наглядової ради проєкту «Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища» («APENA 2»), обговорено ініціативи, які наблизять українське законодавство до європейського, розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. Про це повідомляє пресслужба Держекоінспекції, пише agronews.ua.

Зокрема, запропоновано зміни до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», які надають ДЕІ повноваження для контролю за дотриманням екологічного законодавства збоку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – зазначив Андрій Мальований.

Також у Держекоінспекції запропонували створення електронної системи «Екологічний інспектор», що дозволить в електронному вигляді реєструвати усі процеси щодо проведення планових та позапланових перевірок.

Важливим напрямком, в яких необхідні законодавчі зміни, залишається контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в частині охорони моря та повітря.

Пропонується розробити підзаконні нормативно-правові акти, що дозволять Держекоінспекції контролювати забруднення атмосферного повітря промисловими підприємствами відповідно до Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», який вступає в дію з 1 січня 2021 року.

«Одними з найважливіших пропозицій ДЕІ є зміни в законодавстві щодо контролю забруднень на морі. Досі ця сфера залишалася майже неконтрольованою, а екологічні інспектори часто не мали змоги не лише стягнути з порушників відшкодування збитків, але й зафіксувати порушення. Сподіваюся, українські законодавці нададуть Державній екологічній інспекції можливість ефективного контролю за дотриманням суднами і кораблями вимог природоохоронного законодавства України», – зауважив Андрій Мальований.

Ще одним необхідним кроком у сфері охорони навколишнього середовища стане ухвалення методик вимірювання забруднень довкілля. Вони встановлять єдині обов’язкові правила для контролю діяльності можливих порушників екологічного законодавства.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: