НОВИНИ

Україна на 30% скоротила імпорт насіння іноземної селекції

10.12.2020 12:32
posiv

За січень-вересень 2020 року Україна імпортувала 20,9 тис. т насіння зернових та 20,0 тис. т насіння олійних культур на загальну суму 338,6 млн дол. США, що на 27,8 % менше обсягів імпорту 2019 року, поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук. Про це повідомляє пресслужба ННЦ «Інститут аграрної економіки», пише agronews.ua.

Тенденція до збільшення імпорту насіннєвого матеріалу, яка спостерігалася в Україні з 2015 року і зберігалася до минулого року, стала результатом різкого підвищення попиту через збільшення його споживання холдинговими компаніями та великими й середніми товаровиробниками. Карантинні та логістичні обмеження, пов’язані з пандемією СОVID-19, у 2020 році дали поштовх розвитку вітчизняного насінництва та іноземних селекційних компаній в межах країни, пояснив експерт.

При цьому слід взяти до уваги, наголосив науковець, що більшість іноземних насіннєвих компаній вже побудували свої заводи на території України та для локалізації власного виробництва на території нашої держави здійснюють продаж насіння вітчизняним товаровиробникам, навіть не завозячи його із-за кордону.

У 2020 році левову частку (90,0 %) в імпорті до України насіння зернових культур склала кукурудза – 18,7 тис. т. Насіннєвої пшениці закупили за кордоном 1,1 тис. т., ячменю – 0,4 тис. т, жита – 0,5 тис. т та сорго – 0,2 тис. т.

В імпорті насіння олійних культур на соняшник припадає 80 %. Його поставки склали 15,8 тис. т. Також закупили 3,6 тис. т ріпаку та 0,6 тис. т сої. На ці види насіннєвої продукції припадає понад 90 % вітчизняного імпорту.

Зберігається тенденція до зростання імпорту насіння цукрових буряків та овочів. За січень-вересень 2020 року Україна закупила 589 т насіння цукрового буряку на 17,8 млн. дол. США. Цей обсяг насіння дає змогу засіяти всі наявні під цукровим буряком площі в Україні, констатував Олександр Захарчук.

Імпорт насіння овочів у вартісному вимірі зменшився порівняно з 2019 роком на 17,4 % та склав 21,3 млн. дол. США.

При цьому збільшуються закупівлі насіння нішових культур, зокрема, сорго, льону та гірчиці.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: