НОВИНИ

Названо причини дорогих ягід в Україні в 2020 році

05.07.2020 08:04
48_main

Малина, ожина, чорниці, вишня, лохина, смородина, порічки та шовковиця – усе це липневі ягоди. Вони корисні, але ціни кусаються. Про це пише ТСН, пише agronews.ua.

На ринках полуниця коштує у середньому 60 гривень за кілограм. Вона зараз чи не найдешевша ягода. Менше коштують лише порічки та смородина – 45-50 гривень за кілограм. Малина ж, аґрус та черешня коштують 70-80 гривень. Чорниці – 80-90. Найдорожче просять за лохину – 45 гривень за 100 грамів – це 450 гривень за кілограм. 

Слід зауважити, що у супермаркетах кілограм лохини дорожче на сто гривень. Вартість малини сягає 330 гривень.

Погодного обґрунтування високим цінам на липневі ягоди немає, пояснює агроаналітик. Вартість малини, лохини та інших ягід просто прирівняли до червневих розцінок. Хоча в регіонах, де вирощують ягоди, цінники в рази менші за столичні. У Херсоні, наприклад, черешню купити можна за 20 гривень за кілограм. У Києві за ягоду де-не-де досі просять по 100. 

Це вже через цьогорічні проблеми з логістикою, каже економіст Олег Пендзин. “Різко зменшилась можливість довести через карантинні обмеження, через адаптивний карантин в різних регіонах. Сам факт довозу став просто дорожчим”, – каже він. 

Крім того, ціна в столиці та великих містах шокує, бо постачальники орієнтуються на купівельну спроможність мешканців. “Киянин може дозволити собі трошки більше, а тому він готовий заплатити дорожче”, – наголосив  Олег Пендзин.

Найближчим часом вартість липневих ягід впаде на 20-30%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: