ВАЖЛИВО

На Волині тонни лісових ягід заготовляють без отримання жодного дозволу

23.06.2020 13:02
00-1

У лісах Камінь-Каширського району на Волині дозволили заготовити 887 тонн ягоди чорниці. Але наразі ще жоден суб’єкт підприємницької діяльності не заявив про свої наміри займатися цим на Камінь-Каширщині та не придбав жодного лісового квитка. Про це повідомляє Газета Полісся, пише agronews.ua.

Минулого року 9 заготівельників придбали загалом лісових квитків лише на 79 тонн чорниці, а ТзОВ «Продхолод-М» — 159 тонн.

Втім ліміти для заготівлі чорниць визначено. Вони залишилися на рівні минулого року. За інформаційною довідкою, котру надав сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації району на засіданні районної комісії з організації державного контролю за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів, як і торік у регіоні можна заготовити не більше 887 тонн чорниці.

За кілограм заготовлених ягід підприємцям доведеться сплачувати по 1,074 гривні рентної плати до місцевого бюджету.

Ліміти встановленні також на інші лісові ягоди (в переліку – 46 видів) і вони значно менші: лохини – 1,74 т, ожини – 41 т, брусниці – 10 т, малини – 0,4 т, журавлини – 32,54 т, горобини – 23,14 т.

Окрім того дозволено заготовляти гриби: білі – 47 т, лисички – 161 т, інші – 285,45 т. Рентна плата на них дещо інша, проте сільські бюджети все ж мають можливість підзаробити.

Щоправда, як свідчить практика минулих років, встановлені ліміти повністю не використовуються навіть при гарних врожаях.

Наприклад, минулого року 9 заготівельників придбали загалом лісових квитків лише на 79 тонн чорниці, а ТзОВ «Продхолод-М» — 159 тонн. За що сплатили всі разом трохи більше 250 тисяч гривень збору за спецвикористання.

Аналізуючи наведені дані, краяни, які не раз були свідками, коли великі сім’ї здавали в день по кілька десятків чи не до сотні кілограмів ягід, можуть припустити, скільки чорниці вивезли з наших лісів без лісових квитків за весь сезон.

Тонни чорниць можуть залишитися поза обліком і цього року. Хоча для людей головне, щоб не глумилися з їхньої «чорної» праці — не занижували цін на ягоди.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: