НОВИНИ

В Україні налічується 1 млн незареєстрованих міні-фермерських господарств

22.06.2020 12:02
5850-800x450

Якщо за основу взяти господарства в Україні, які мають мінімум, наприклад, 1 га землі, то таких господарств набереться більше 1 млн, і їм потрібно надати статус фермерів, перевести на єдиний податок, який вони, власне, і так платять (податок на землю), – вважає президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало. Про це повідомила пресслужба НААН, пише agronews.ua.

Глава НААН переконаний, що це питання в державі потрібно врегулювати. Адже у сусідній Польщі вже 2,2 млн фермерів. Тобто, обробляючи землі, в цій країні фермери користуються всіма законодавчо врегульованими пільгами і нормативними документами як для розвитку господарства, так і для пенсійного забезпечення. На відміну від українських фермерів, – розповів він

«У фермерів повинен з’явитися інтерес до створення кооперації, формуванні кооперативів для обліку та реалізації власної продукції. Вони повинні мати можливість отримання різного виду підтримок, дотацій від держави на розвиток рослинництва, і на тваринництво. Адже 70% поголів’я великої рогатої худоби у нас міститься в приватному секторі, а реальної підтримки на його розвиток фермери практично не мають. Такі державні дотації, наприклад, на корову або теля, сприяли б і кардинальних змін в питанні захисту ґрунту. Адже на сьогодні ця проблема стоїть дуже гостро », – вважає Гадзало.

Нагадаємо, стало відомо, що спонукало фермерів об’єднатись у збройні підрозділи.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: