НОВИНИ

На Вінниччині селяни одразу кількох сіл подали до суду – їм вже другий рік не платять за оренду паїв та зарплату

19.06.2020 12:02
5eebab4487b5e

ПП «Агросад», що на Вінниччині, вже другий рік, як перестав платити зарплату робітникам і не розраховується за оренду паїв. За пів року в ПП «Агросад» була заміна трьох директорів, які ні разу не відвідали господарство. Звернення людей, які простять розрахуватись за паї і віддати зарплату просто ігнорували. Про це повідомляє vinnitsa.info, пише agronews.ua.

На території Петриманської сільради Мурованокуриловецького району до 2019 року ефективно працювало господарство ПП «Агросад», яке займається садівництвом та до 2019 року входило до групи компаній «Фруктона». Робота господарства велась під керівництвом Сергія Українця. На балансі підприємства були старі сади, яким більше 40 років. Вони складають основну частину паїв на території Петриманської сільради. Тому власник прийняв рішення викорчувати старі посадки, розробив план нових насаджень, закупив якісний посадковий матеріал і протягом 2 років висадив біля 76 га нового вишневого саду.

Восени 2019 року один із засновників прийняв рішення вийти з спільного бізнесу і запросив у компаньйонів чималу суму. Так «Фруктона» втратила контроль над кількома підприємствами, серед яких ПП «Агросад». З того часу людям перестали платити зарплату і не розраховуються за оренду паїв.

16 червня 2020 року в Житниках на збори села зібрались жителі трьох сіл. Вони обурені, що з ними не розраховуються. Але на збори прийшли селяни. Директор «Агросаду» – Читкалюк Василь Миколайович на запрошення громади не відгукнувся.

«Ми хочемо гроші за ці садки. З нами не розрахувались за минулий рік. Пасемо худобу, доїмо, з того й виживаємо. Нема як кудись їхати, бо не лишиш город, а хату розберуть. Тут в нас немає ні транспорту, ні мобільного зв’язку, ні садочка, ні фельдшера, але куди ти вже поїдеш в такому віці…», – обурюється жителька Житників.

Валентина має два паї – свій та покійного чоловіка. З нею, як і з іншим селянам за оренду землі не розрахувались.

«За 2019 рік не заплатили. До того платили. Ми і вишні тут садили. Нормально тоді заплатили нам. Скільки зробили, стільки заплатили. Для нас в селі це була серйозна допомога, бо на 4-5 тисяч, які ми заробили посадивши щепу, треба пів року доїти корову. Тоді було добре – привезли на роботу, забрали з роботи, ми гроші мали, а тепер ні…», – каже пані Валентина.

«В нас вже третій директор, а змін ніяких. Працівникам трудові книжки не віддають, не звільняють та грошей не платять. Щоб не привертати увагу влади щодо невиплати зарплати, підприємство сплачує внески до пенсійного фонду і податок на зарплату. Правда саму зарплату 18 працівників не бачили цього року», – розповідає працівниця «Агросаду» Людмила.

Директор ПП «Агросад» Василь Читкалюк каже, що не міг прийти, бо був в лікарні та переконує, що за паї заплатить. Щоправда, такі ж обіцянки людям давали і його попередники ще з осені минулого року.

Люди вже не вірять, що їм віддадуть їх гроші. А після того, як побачили оголошення про продаж техніки, взагалі налаштовані рішуче, бо бояться, що залишаться з нічим. Тому підготували звернення до правоохоронних органів, до депутатів та позови до суду про розірвання договорів оренди землі.

Окрім селян фінансові втрати понесли і підприємці, які займались викорчовуванням дерев, але зі зміною керівництва з ними також не розрахувались. Вони теж готують позов до суду і заяви до правоохоронних органів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: