Для ефективного управління земельним банком, який налічує не одну тисячу гектарів, необхідно освоювати інновації. Починати потрібно з якісного аудиту земельних ділянок та договорів оренди, а обрана для впровадження система повинна забезпечувати максимальну автоматизацію агропроцесів управлінського обліку. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
Але як зрозуміти, наскільки якісно використовується земельний банк?
Потрібно вивчити всі ризики та бути впевненим, що обробляються саме ті паї, які орендуються. Із допомогою публічної кадастрової карти України Soft.Farm створив простий спосіб перевірити місцезнаходження орендованих земельних ділянок та співпадіння меж паїв з електронними мапами полів Вашого агропідприємства.
Візуалізація розташування дозволяє бачити всю карту ділянок і полів та знаходити розбіжності між фактично оброблюваними площами та документальним оформленням.
Щоб зробити якісний аудит земельного банку, який включає в себе аналіз технічних втрат, невикористовуваних площ і ділянок сусідів на полях, необхідні чітко окреслені контури кадастрових ділянок.
Вони допоможуть виявити паї, які тільки частково знаходяться в межах поля, а оскільки договір оренди укладено на всю ділянку повністю, виходить, що підприємство сплачує зайву орендну плату. З цього випливає, що є всі юридичні підстави внести дані частини паїв в оброблювану площу.
Нагадуємо, стало відомо, як створити електронну мапу полів.
Також можна побачити розташування ділянок конкурентів і виявити землі, які лежать за межами полів, що тягне за собою додаткові витрати. Тому необхідно спланувати і здійснити обмін, візуалізуючи даний процес на карті.
Для того, щоби легко побачити всю інформацію за агропідприємством, потрібно мати перелік кадастрових ділянок. Якщо їх вносити вручну й самостійно обводити межі паїв, на це доведеться витратити багато часу, та до того ж точність обведених вручну контурів буде не надто висока.
Як же бути в даній ситуації? Потрібно всього лише обвести межі оброблюваної площі і Soft.Farm зробить усе за Вас у лічені хвилини, навіть якщо кількість паїв буде перевищувати десятки тисяч!
У функціоналі системи реалізований модуль векторизації кадастрових ділянок. Точність векторизованих контурів сягає 20 см, тому значення отриманої на мапі кадастрової площі буде максимально наближене до того, яке зазначене в документації.
Всю інформацію можна експортувати в KML-файли для подальшого використання й аналізу або для інтеграції в інше програмне забезпечення.
Веб-сервіс Soft.Farm допоможе упорядкувати облік договорів оренди для зменшення ризиків втрати земельного банку та дозволить заощадити ресурси, які використовуються не за призначенням.
Збереження земельного банку агропідприємства — це спрямована систематична робота, яка передбачає постійний аудит і контроль договорів оренди, реально оброблюваних площ і вільних земель.
Це дуже складно робити без спеціалізованого програмного забезпечення, тому впроваджуйте систему управлінського обліку і створюйте єдиний інформаційний простір разом із нами.
Читайте також: для ефективного аналізу орендованих паїв найкраще використотувати веб-сервіс Soft.Farm.