ВАЖЛИВО

Названо рівень опадів та зволоження грунту по регіонам України

28.04.2020 07:02
yakshcho-pide-doshch-to-bude-shche-sim-tizhniv-neh20180626_4669

На сьогодні у тих областях, де пройшли істотні дощі загрозу посухи майже знято. У зоні ризику залишився південь та південний схід України. Таку інформацію озвучила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко, повідомляє agronews.ua.

На вихідних у більшості регіонів України відбулося пом’якшення агрометеорологічних умов за рахунок підвищення вологості повітря.

У яких регіонах дощило

За минулі дня пройшли суттєві дощі у Сумській, Чернігівській, Черкаській, Вінницькій, Київській, частково Харківській, Тернопільській, Хмельницькій, Львівській областях. Сума опадів у цих областях перевищила норму 3-ї декади квітня: випало від 10 мм до 30 мм опадів.

Найбільш дощило на Київщині. Тут випало 30-46 мм опадів за 25 та 26 квітня. Характер опадів суто літній. Так, у Фастові випало 46 мм при місячній літній нормі 48 мм опадів.

У Харківській та Дніпропетровській областях рівень опадів склав від 2 мм до 6 мм.

“На сьогодні у тих областях, де пройшли істотні дощі загрозу посухи майже знято. У зоні ризику залишився південь та південний схід України”, – зауважила вона.

“Незважаючи ні на що, у метровому шарі грунту запаси продуктивної вологи під озиминою ще утримуються на задовільному рівні. Міститься від 80 мм до 120 мм продуктивної вологи при нормі 130 – 170 мм. Таке зволоження не є оптимальним, але воно забезпечує розвиток рослин”, – розповіла агрометеоролог.

На півдні ситуація залишається складною

На півдні ситуація залишається складною. За останні дні там або сліди опадів, або їх рівень був менше 1 мм.

У південних областях також переважно незадовільне грунтове зволоження: таке, яке зазвичай спостерігається наприкінець літа. На посівах у південних областях повітряна засуха вже поєдналася з грунтовою.

“Але посуху можна назвати середньої інтенсивності, це ще не критичні рівні. Критичний рівень в Україні спостерігається лише в одній області – Одеській. Тут спостерігається найжорсткіший дефіцит опадів”, – констатує фахівець.

Запас вологи у грунті може збільшитися

Запаси ґрунтової вологи практично на всій території України можуть істотно збільшуватися, так як до 12 травня прогнозується випадання опадів при відсутності заморозків.

«Опади в зазначений період в кожній з областей будуть різної інтенсивності і в різні періоди, але в кінці першої – на початку другої декад травня дощі на кілька днів захоплять всю територію країни. У цих умовах необхідно максимально інтенсивно вести сівбу пізніх культур», – розповіла Тетяна Адаменко.

Експерт вважає, що наразі можна говорити про можливість отримання в 2020 році врожаю на 10-15% вище середньорічного рівня.

Нагадаємо, оприлюднено прогноз врожаю зернових в Україні у 2020 році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: