ВАЖЛИВО

Карантин в Україні продовжено до 11 травня

22.04.2020 14:32
c8724f8-karantyn-6

На засіданні 22 квітня Уряд прийняв рішення продовжити карантин до 11 травня 2020 року. Лише після 11 травня почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Денис Шмигаль, пише agronews.ua.

Прем’єр-міністр розповів, що при ухваленні рішення вони спиралися на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня. Водночас, зі слів Шмигаля, в Уряду є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів.

Стартова точка цього плану має назву «День К». Для його початку є дві умови:

– якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%;

– лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.
За розрахунками Кабміну, «День К» має настати 12 травня.

«Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Водночас у нас є декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня», – зазначив Прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, це збільшення кількості тестувань на коронавірус, покращення у забезпеченні наших лікарень та лікарів всім необхідним, запровадження Е-контролю самоізоляції як альтернативи обсервації, створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масочним режимом та постійною дезінфекцією.

«Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше», – зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, такі дії дозволять повернути частину людей на роботу, покращити емоційне здоров’я українців та дати старт розігріву економіки.

Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд розуміє, що людям і бізнесу зараз непросто: «Тому ми впроваджуємо низку заходів, спрямованих на підтримку українців. Зокрема, збільшуємо виплати по безробіттю, розширюємо програми підтримки бізнесу і фактично впроваджуємо кредитні канікули, підвищуємо пенсії, створюємо нові робочі місця вже сьогодні».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: