НОВИНИ

В агросезоні-2020 проблемою буде підвищена кількість бур’янів та шкідників

15.04.2020 09:32
5e1dc549162a6989348848

У цьому році аграрії фіксують дуже багато легко перезимувавших бур’янів, особливо у посівах пшениці пізніх строків сівби та шкідників, розповів завідувач лабораторією агробіологічних ресурсів озимих зернових культур Синельниківської селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур НААН України Микола Солодушко, повідомляє apk-inform. Про це пише agronews.ua.

Склалися всі сприятливі умови для розвитку бур’янів: тривалий осінній період, тепла зима, раннє відновлення вегетації. Тому з ними необхідно буде боротися за допомогою гербіцидів, – радить він.

“Стосовно хвороб, вважаю, що на сьогоднішній день нема такої нагальної необхідності проводити боротьбу з ними, враховуючи температурний режим. Оскільки вранці ще відзначаються незначні заморозки, тому за необхідності проводити боротьбу з хворобами треба буде дещо пізніше”, – каже він.

Зокрема, для нашого регіону найрозповсюдженішими хворобами є септоріоз і борошниста роса. Тому особливу увагу потрібно приділяти загущеним посівам, посівам ранніх строків сівби, де вже утворилася досить потужна надземна маса. Саме ці посіви необхідно контролювати і при необхідності обробляти їх фунгіцидами.

“І скажу кілька слів про шкідників. Масовий вихід дорослого клопа черепашки та інших з перезимівлі буде відмічатися при підвищенні температурних показників до 12-14оС. Боротися з ними необхідно буде хоча б шляхом обробки крайових смуг полів на глибину приблизно 50-100 м”, – зауважує спеціаліст.

Нагадаємо, з теплом в Україні активізувалися шкідники на полях.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: