НОВИНИ

Спрогнозовано, яким буде попит на український мед після пандемії

07.04.2020 10:32
picture2_v-singapure-zapus_355456_p0

Девальвації валют, зокрема гривні, після всесвітнього карантину від коронавірусу змінить і конкурентність українського меду на світовому ринку і його ціну всередині країни. Так вважає член правління Асоціації переробників та експортерів меду Едуард Кричфалушій, повідомляє agroreview, пише agronews.ua.

“Останнім часом багато запитань щодо наслідків, які буде мати медова галузь у PostCovid-19 час. І якщо в інших галузях прогнозується дефіцит продуктів харчування, то, схоже, з медом ситуація прямо протилежна. Це не прогноз, бо ще немає достатньо даних для побудови сильної аналітики. Це скорше аналіз симптомів та можливих наслідків. Спробую змоделювати та проаналізувати, що чекає медову галузь глобально та України, як провідного виробника”, – зазначає Едуард Кричфалушій.

На світову пропозицію меду пандемія Covid-19 не сильно вплине, прогнозує експерт.

“Виробництво збережеться на попередніх, або близьких до попереднього періоду рівнях. Більшого впливу буде мати економічна криза, яка розвивається на фоні пандемії. Тут і девальвації валют країн виробників, і падіння попиту в країнах імпортерах, і порушені логістичні ланцюжки. А ці негативні наслідки вже можна впевнено прогнозувати”, – каже Едуард Кричфалушій.

Девальвації валют, зокрема гривні, змінить і конкурентність українського меду на світовому ринку, вважає експерт.

“Впевнено сказати, яку ціну буде мати мед у сезоні 2020/2021 МР, здається, не зможе ніхто. Все, що ми можемо зробити – це покращити собівартість, оптимізувати витрати та зберегти якість, і бути готовими, що прийдеться жорстко конкурувати за свій ринок збуту”, – переконаний Едуард Кричфалушій.

Також на думку фахівця, оскільки мед не є продуктом першої необхідності, відтак падіння доходів призведе до зменшення споживання таких товарів.

“Відновлення сталого попиту буде далеко не миттєвим, і вихід на попередні об’єми буде сильно залежати від вирішення загальної економічної ситуації в основних країнах споживачах цих товарів та відновленні логістичних ланцюжків”, – зазначає Едуард Кричфалушій.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: