НОВИНИ

На Харківщині задіяли технологію, яка вдвічі зменшує витрати води на поливі

02.04.2020 08:06
cibulya_ripchasta

Агротовариство, яке діє у селі Калинівка Харківської області усього 3 роки, змогло підняти врожайність цибулі на окремих полях вище 100 т/га., а витрати води на полив зменшити вдвічі. Про це повідомляє «Плантатор», пише agronews.ua.

Сумарні витрати зрошувальної води за весь вегетаційний період у господарстві сягали від 3 до 4 тис. м3/га, залежно від кількості опадів. Зазвичай на півдні України ці показники перевищують 6 тис. м3/га.

«Зрошувальну воду беремо із Сіверського Дінця, – зазначив головний агроном підприємства Вадим Скидан. –– Поливи припиняємо за 3 тижні до збирання врожаю. За цей період цибуля має добре підсохнути, а шийка має закритися».

Хоча ТОВ «С-Альфа Грин», у якому досягли таких рекодних урожаїв, лише три роки, а овочевими культурами воно займається два сезони, на окремих полях вдалося отримати рекордну врожайність цибулі, яка становила 104 т/га. Рекордсменом став гібрид Седона F1 компанії «Бейо». Окрім цього гібрида, господарство вирощує гібриди Мелорі F1 і Манас F1 від «Бейо» та Боско F1 від компанії «Сингента».

Агропідприємство спеціалізується на вирощуванні цибулі, часнику, моркви та капусти. Овочеві культури, які займають площу 40 га, у сівозміні чергуються з ячменем ярим та горохом на зерно.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: