НОВИНИ

Названо регіони-антилідери України з порушень земельного законодавства

27.03.2020 15:06
pshenitsya_milton-52729829938875

Держгеокадастр нарахував 1,3 млн гривень штрафів за порушення земельного законодавства. За результатами перевірок управліннями Держгеокадастру з 16 по 20 березня 2020 року виявлено 452 порушень земельного законодавства та нараховано штрафів на суму 1,3 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Держгеокадастру.

Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях за минулий тиждень здійснено 597 заходів державного контролю за використанням та охороною земель за результатами яких виявлено 452 порушення земельного законодавства, зокрема і заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

«Нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 1,3 млн грн. У добровільному порядку відшкодовано 320,3 тис. грн», — йдеться в повідомленні.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 37 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

Найвищі показники зі здійснення заходів державного контролю показали Головні управління Держгеокадастру у Миколаївській та Хмельницькій областях.

«У Миколаївській області здійснено 34 заходи державного нагляду, за результатами яких виявлено 21 порушення земельного законодавства і нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням загальною сумою 169,4 тис. грн, відшкодовано у добровільному порядку — 25,9 тис. грн», — додають у відомстві.

У Хмельницькій області здійснено 30 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 37 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду загальною сумою 371,8 тис. грн. У добровільному порядку відшкодовано 30,4 тис. грн.

«Зафіксовано значне порушення у Хмельницькій області — самовільне зайняття місцевим товариством земельної ділянки загальною площею 38,3 га, шляхом механічного обробітку ґрунту. Визначена шкода за цим порушенням складає 63,2 тис. грн», — підкреслюють у Держгеокадастрі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: