НОВИНИ

В Україні створено перший електронний портал усіх водних об’єктів країни

25.03.2020 19:02
114527

Геопортал «Водні ресурси України» – перший реєстр водних об’єктів України у електронному вигляді. Донедавна в Україні не існувало єдиного підходу щодо обліку кількості водних об’єктів та відповідного їх реєстру. Повідомляє пресслужба Держагентства водних ресурсів України.

Інформаційні довідники публікували різні дані щодо кількості річок в Україні – від 3 до 90 тисяч. Європейські директиви передбачають визначення річок з площею водозбору від 10 км2, що відповідає довжині 10 км. Ці норми вже транспоновано і в українське законодавство (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0287-19).І саме на геопорталі «Водні ресурси України» відкрито доступ до даних щодо більше 3200 річок з урахуванням вищезгаданих критеріїв.

“Рекомендуємо перейти за посиланням та відвідати геопортал. Це просто, цікаво та пізнавально, особливо зараз, коли є можливість для віртуального часу проводження.Геопортал має зручний та зрозумілий для користувачів інтерфейс, тут можна легко здійснювати навігацію на карті, вимірювати відстані, комбінувати різну графічну інформацію, створювати тематичні карти і багато іншого.До того ж, це зручний електронний інструмент, яким постійно користуються водники у своїй роботі”, – йдеться у повідомленні.

Також геопортал інтегрується з публічною кадастровою картою Держгеокадастру. Для підготовки Планів управління річковими басейнами вже виділено масиви поверхневих вод, визначено реєстри зон, що підлягають охороні, і ознайомитись з ними можна на геопорталі.

Антропогенні впливи на якісний та кількісний стан вод, екологічний та хімічний стан водних масивів – поточні напрацювання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: