ВАЖЛИВО

Молоко підвищує опірність організму до коронавірусу

21.03.2020 15:02
30902cf-00223384

Провідні наукові установи, молочні та фармацевтичні асоціації Китаю, котрий тільки-но починає оговтуватися від епідемії коронавірусу, наполегливо рекомендують збільшити регулярне споживання молочних продуктів для підвищення імунітету під час запобігання та боротьби із COVID-19. Повідомляє портал foodnavigator-asia.

«Молочка» доведено підвищує опірність організму при спалахові нового коронавірусу COVID-19 та допомагає боротися із інфекцією – стверджують провідні спілки фармацевтів, нутриціоністів та виробників і переробників молока Китаю у публікації під назвою «Рекомендації зі споживання молока та молочних продуктів для громадян Китаю», — пише видання.

До розробки цих рекомендацій також долучилися урядові організації та комерційні компанії, серед яких Центр із контролю та профілактики захворювань (Chinese Centre for Disease Control and Prevention, CDC), Національний інститут харчування та охорони здоров’я Китаю, Асоціація практикуючих лікарів Китаю та фахівці Mengniu – провідної молочної компанії КНР.

«Із отриманого досвіду профілактики, контролю та лікування інфікованих коронавірусом, наукові дослідження підтвердили, що збалансоване харчування, збагачене молочними продуктами підвищує опірність організму до інфікування та забезпечує необхідні поживні речовини для боротьби з хворобою,» — йдеться у офіційному повідомленні розробників рекомендацій, — «Молоко та інші молочні продукти – ідеальне джерело високоякісного протеїну, а також вітаміну В2, вітаміну А, кальцію та інших надважливих для організму людини поживних елементів. Тому підвищення споживання молочних продуктів дійсно може допомогти посилити імунітет для боротьби організму із новітнім коронавірусом».

Китайські науковці та фармацевти наполегливо рекомендують своїм громадянам щодня споживати не менше 300г питного молока або еквівалентних цьому обсягу молочних продуктів, зокрема кисломолочних та із додаванням пребіотиків.

Причому щоденний мінімум для вагітних і лактуючих жінок вищий — 500г, а для діток віком 2-5 років – від 350 до 500г. Під час загрози спалаху хвороби та епідемії наполегливо рекомендують грудне вигодовування немовлят, не відлучати діток до двох років, а в разі крайньої необхідності пріоритет віддавати спеціальним сумішам. Людям із непереносимістю лактози радять споживати безлактозні продукти.

Як молочні продукти сприяють підвищенню імунітету та опірності організму?

Низка компонентів молочних продуктів – імуноглобуліни, лактоферин, лактальбумін, глікопептиди та інші — відіграють ключову роль у формуванні специфічних клітин імунітету.

Яскравий приклад – лактоферин, що має безпосередню імуномодулюючу дію, підтримує формування та функціонування таких клітин імунітету як лейкоцити та макрофаги, завдяки чому підвищує рівень опірності організму, попереджає розпізнавання та інвазію клітин вірусом.

«Дослідження довели, що лактоферин інгібує вірусну інвазію, блокуючи HSPG (гепарансульфатний протеоглюкан), котрий є точкою зв’язування та проникнення вірусу у клітину, а отже, має надзвичайно важливу роль у боротьбі з інфікуванням, коли такий вірус як SARS-CoV атакує організм людини», — стверджується у документі. – «Лактальбумін також допомагає підтримувати імунну систему шляхом регулювання мікрофлори ШКТ та стимулювання синтезу глутатіону, позитивний баланс якого в організмі визначальнйи для правильного функціонування лімфоцитів».


Перегляди: 19
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: