Вартість соняшникової олії знизилася до мінімальних значень в 650 доларів за тонну проти звичайних 700-740 доларів за тонну. Пише BIN.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Як наслідок, переробники активно тиснуть вниз ціни на соняшник для отримання більшої маржі за існуючими продажу, а також за планами на нові продажу олії. Чи означає це, що переробка встане або почне працювати в мінус? Абсолютно ні.
Олійна переробка в останні кілька років дає дуже хорошу маржу, запас насіння у переробників в цьому сезоні на три місяці роботи, попит і ціни на шрот навіть на українському ринку залишаються на високому рівні.
В плюс виробникам може грати девальвація, завдяки якій розрив між цінами насіння і готової продукції буде не настільки відчутним.
Також з продажем залишків торішнього врожаю не повинно виникнути проблем, ситуація не носить екстраординарного характеру.
Головний ризик сьогодні – ціни на майбутній урожай, так як вони повністю залежать від біржових котирувань. Сьогодні міжнародні споживачі чекають максимально низьких цін і не поспішають забезпечувати попит і давати ринку ліквідність.
Ціни за форвардними контрактами для фермерів абсолютно збиткові і не покривають собівартість виробництва.
Драйвером для зростання цін могли б стати негативні новини про несприятливі кліматичні умови і, відповідно, скорочення обсягів виробництва. Але поки світовий ринок завмер в заціпенінні. До моменту збирання врожаю фермери пересидять з продукцією минулого року, але що робити далі, ніхто поки не розуміє.
Не виключаю, що в цьому році буде дуже сильна волатильність. Довге вичікування, а потім різкі цінові скачки, що вимушено приведе до нерівномірності поставок і колосальної навантаженні на логістичну інфраструктуру. До такого розвитку подій аграріям необхідно починати готуватися вже зараз.