НОВИНИ

В Україні всі арештовані активи введуть у повноцінну експлуатацію

04.03.2020 20:02
jbtyddfyuio

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів планує змінити правила електронних торгів і механізм управління соціально значущими об’єктами, які мають стратегічне значення для країни чи регіону. Про це пише Урядовий портал.

Найважливішими нововведеннями АРМА, які вже відбулися, Віталій Сигидин назвав запуск Реєстру арештованих активів у дослідну експлуатацію, створення 6 територіальних управлінь відомства та запровадження контролю за ефективністю управління активами (178 заходів контролю щодо 438 активів). Про це під час публічного звіту про діяльність Агентства у минулому році повідомив т.в.о. Голови АРМА Віталій Сигидин.

«Реєстр арештованих активів буде доопрацьовано і 100% введено у повноцінну промислову експлуатацію вже у цьому році», – запевнив Віталій Сигидин.

Крім того, у 2019 році АРМА отримало 1685 запитів від правоохоронних органів у сфері виявлення і розшуку активів, тоді як за час свого функціонування АРМА розшукала активів на суму понад 100 мільярдів гривень, наголосив під час виступу заступник Голови АРМА Філіп Пронін.

Під час прес-конференції були представлені ініціативи керівництва АРМА щодо перезавантаження системи управління арештованими активами: встановлення мінімальних платежів до бюджету від управителів, надання управителям пільг у перші місяці дії договору, створення окремого тендерного комітету для відбору управителів, запровадження функції збереження активів Агентством (на теперішній час АРМА лише передає в управління або реалізує арештоване майно).

2019 році до АРМА передано 1240 арештованих активів, що удвічі більше, ніж роком раніше. Завдяки цьому, до державного бюджету перераховано майже 11 мільйонів гривень. Близько 170 мільйонів гривень від продажу активів на електронних торгах, понад 14 мільйонів склали нараховані на депозитні кошти проценти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: