ВАЖЛИВО

Як отримати в оренду державне та комунальне майно

04.03.2020 11:34
d1nuow4arfjh5vhn

Вступив в дію Закон України “Про оренду державного та комунального майна”. Усі потенційні об’єкти оренди як державного, так і комунального майна будуть публікуватися у відкритих переліках, доступних для всіх. Це замінить формальні публікації. Пише пресслужба Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Відтепер будь-хто може ініціювати процес оренди державного або комунального майна, направивши відповідний запит. Сфера перестане бути закритою або доступною лише для обмеженого кола осіб. Замість формальних “конкурсів”, що імітували конкуренцію, запроваджуються електронні аукціони. Процес проведення аукціону відбуватиметься відкрито та прозоро, в режимі реального часу в мережі Інтернет, йдеться у повідомленні

Аукціони будуть проходити в електронній торговій системі аналогічно до тих, за якими вже відбувається мала приватизація по всій країні.

Договори оренди державного та комунального майна будуть публікуватися в електронній торговій системі. Ця умова поширюється і на всі діючі договори, що були підписані до цього. Усі учасники ринку повинні мати чітке розуміння, скільки якого майна та по якій ціні здається в оренду.

Продовження строку дії договорів оренди також здійснюватиметься шляхом проведення електронних аукціонів з дотриманням переважного права для добросовісного орендаря, за винятком випадків, передбачених статтею 18 Закону.

Законом заборонено передавати державне та комунальне майно в безоплатне користування або позичку.

Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватись в більшості випадків не від оцінки майна, а від його балансової вартості. Це дозволить пришвидшити процес передачі майна в оренду.

Орендар, який отримав майно за результатами чесного та прозорого електронного аукціону, матиме значно менше обмежень на використання такого майна на власний розсуд. Законом знімається більшість вимог до цільового використання майна. Окремі випадки будуть передбачені Порядком передачі майна в оренду.

На виконання закону був розроблений проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна”, який деталізує процедуру передачі майна в оренду, а саме:

– питання проведення аукціонів;

– включення майна в переліки потенційних об’єктів оренди;

– укладання договорів;

– здійснення ремонтів та невід’ємних поліпшень;

– продовження договорів оренди без аукціону та на аукціоні, внесення до них змін тощо.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: