НОВИНИ

В Україні з’явиться Державний екологічний контроль

28.02.2020 10:32
Природа-Украины

У Верховній Раді України групою нардепів зареєстровано законопроект № 3091 про державний екологічний контроль (ДЕК). Під таким контролем проект розуміє діяльність уповноважених органів із забезпечення дотримання вимог законодавства з охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів суб’єктами господарювання та фізичними особами. Пише buh.ligazakon.

Мета ДЕК – запобігання, виявлення та фіксація порушень природоохоронного законодавства, а також притягнення винних осіб до відповідальності. До заходів ДЕК будуть належати:

– планові заходи (планові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, патрулювання);

– позапланові заходи (позапланові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, реагування на виклики, рейдові перевірки).

За порушення природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання до них хочуть застосовувати:

– штраф;

– тимчасову заборону (обмеження) діяльності, що здійснюється із порушенням вимог природоохоронного законодавства;

– зупинення дії дозволу чи ліцензії або їх анулювання;

– припинення діяльності суб’єкта господарювання, що здійснюється із порушенням вимог природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, уряд на засіданні 18 лютого ухвалив проект Закону України “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення”. Для підприємств-забруднювачів введуть інтегровані дозволи і нові звіти. А ще раніше уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію України, а натомість створити Державну природоохоронну службу.

Своєю чергою, податківці пояснювали кому та як сплачувати екоподаток у 2020 році, а також – коли платники екоподатку можуть не звітувати.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: