НОВИНИ

Німецькі дослідники розробляють експрес-тест на виявлення сальмонели

24.02.2020 17:32
b64c41c99da962d59e9b4f9f15f85d25

До сьогоднішнього дня аналіз харчового продукту на наявність сальмонели займав, як мінімум, кілька днів. Наразі команда з Інституту клітинної терапії та імунології ім. Фраунгофера разом із німецькою лабораторією мікробіології та аналізування харчових продуктів Selektis LLC в рамках проекту ProFIT, який реалізується з 2018 по 2020 рік, розробляє тест для виявлення сальмонели менш ніж за вісім годин, пише FoodSafetyNews.

Сальмонели – найбільш поширений і найбільш небезпечний збудник гострих шлунково-кишкових інфекцій. У більшості випадків, бактерії потрапляють в організм людини з зараженими продуктами харчування, тому цілком природно, що перевірка, скажімо, м’яса або яєць на наявність цих патогенних мікроорганізмів відноситься до найважливіших завдань відповідних санітарних служб.

Проблема лише в тому, що такі тести займають багато часу – спочатку на основі взятих проб виготовляють розчин належної концентрації, потім бактерії висівають на живильне середовище, а через добу або навіть двоє досвідчені лаборанти візуально перевіряють кожну чашку Петрі з бактеріальною культурою.

Таким чином, між вилученням проби і отриманням результату аналізу може пройти цілий тиждень. Тепер німецькі фахівці запропонували нову методику, покликану істотно прискорити цей процес.

Основною технологією системи виявлення є ДНК-ампліфікація. Експертам вдалося скоротити процес збагачення з 18 годин до 4-6 годин.

За словами фахівців, за допомогою інноваційного оптимізованого методу збагачення стало можливим збільшити концентрацію бактерій до такої міри, що їх можна виявити за допомогою молекулярно-біологічних методів всього за кілька годин.

Для цього ДНК сальмонел посилюється, в подальшому витягуючи ДНК сальмонел і ампліфіціруючи їх молекулярно-біологічними засобами до такої міри, що їх можна виявити через 30 хвилин. Для швидкого тесту розробляються молекули, які специфічно виявляють ДНК сальмонел.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: