ВАЖЛИВО

Мін’юст відзвітував, як діють нові антирейдерські механізми

21.02.2020 16:02
thumbnail-tw-201702152001466381

У межах реалізації Програми діяльності Уряду було впроваджено важливі антирейдерські механізми. За словами заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольги Оніщук, за час роботи нової команди Міністерства вдалося істотно зменшити рівень рейдерства. Пише minjust.gov.

«Перед нами стояло амбітне завдання – за короткий строк скоротити випадки шахрайства щодо юридично значущої інформації. Така ціль була прописана у Програмі діяльності Уряду. На сьогодні ми виконали більшу частину запланованих заходів», – заявила Ольга Оніщук.

Зокрема, було встановлено ряд дієвих запобіжників, спрямованих на боротьбу з рейдерством у державних реєстрах. Це стало можливим внаслідок прийняття низки нормативно-правових актів, насамперед Закону України від 3 жовтня 2019 року № 159-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», розробленого за участю Мін’юсту.

Закон ввів низку важливих антирейдерських механізмів. Найважливіший з них – анулювання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та ЄДР реєстраторам комунальних підприємств, які згідно зі статистикою здійснювали переважну більшість незаконних реєстраційних дій.

Крім того, було запроваджено обов’язкове використання бланків нотаріальних документів, які подаються для проведення державної реєстрації; встановлено обов’язок реєстратора при вчиненні реєстраційних дій у відповідних реєстрах перевіряти дійсність нотаріально посвідченої довіреності за допомогою Єдиного реєстру довіреностей, а також перевіряти цивільну правоздатність та дієздатність фізичної особи – громадянина України за допомогою Державного реєстру актів цивільного стану громадян; запроваджено механізм доступу державного реєстратора до державних реєстрів шляхом багатофакторної аутентифікації.

«Також Мін’юст посилив відповідальність за незаконні дії реєстраторів. Водночас було встановлено диференціацію санкцій за такі порушення. Ми не будемо відразу блокувати доступ до реєстрів через незначні технічні помилки. Однак, якщо бачитимемо, що порушення систематичні, будемо застосовувати відповідні покарання. Таким чином змінено підхід до здійснення контролю у сфері державної реєстрації, який полягає не у боротьбі з наслідками, а у вжитті заходів превентивної дії», ­– підкреслила заступник міністра.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: