НОВИНИ

ЄС відмовився переглядати ембарго на експорт української курятини

14.02.2020 14:11
68_main

ЄС відмовився переглядати ембарго на експорт української курятини, пише “Европейска правда” з посиланням на свої джерела.

Про це “Європейській правді” стало відомо із джерел в уряді.

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів 23 січня повідомила про рішення ЄС призупинити ввезення з України м’яса птиці.

Рішення, очевидно, пов’язане із загибеллю птиці від грипу 18 січня на ПП “Хутір” у Вінницькій області. У відомстві запевнили, що станом на 23 січня вся наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена і розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт.

29 січня в рамках Ради асоціації Україна-ЄС українська сторона переконувала європейських партнерів локалізувати заборону найближчими селами навколо виявлених осередків зараження. Цього тижня у Брюсселі відбулося засідання Комітету головних ветеринарних інспекторів, на якому пропозиція про локалізацію була відхилена.

Нагадаємо, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко, нещодавно заявив, що птахівники готові закривати повністю подвоєні обсяги квот, від тих існуючих в рамках угоди про ЗВТ з ЄС, як на м’ясо птиці, так і на яйця і яєчні продукти.

Минулого року вітчизняні експортери курятини забезпечили Україні $500 млн валютної виручки, з них $450 млн — частка агрохолдингу МХП Юрія Косюка, який є головним виробником і експортером в країні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: