НОВИНИ

Розраховано окупність виробництва олій холодного віджиму

14.02.2020 08:32
372378_1 (2)

Для організації підприємства з випуску олій з волоського горіха, насіння льону, гарбуза і гірчиці продуктивністю 300 кг сировини на годину буде потрібно один мільйон доларів США, а окупляться такі інвестиції протягом чотирьох з половиною років, пише Pro Capital Investment.

Ще більший економічний ефект дасть побудова вертикально інтегрованої компанії, де будуть об’єднані вирощування сировини і його переробка. Сировиною можуть бути не тільки зазначені вище досить традиційні для України культури, а й поки досить екзотичні. Можна звернути увагу на амарант. Виявилося, що амарантова олія дуже корисна для організму і містить, зокрема, речовину сквален, яку раніше можна було отримати тільки з печінки акули. Світовий ринок цієї олії зростає в середньому на 12% в рік, і її обсяг уже досяг півмільярда доларів.

За прогнозами, в 2020 році загальна площа під амарантом в Україні складе 20 тис. га, що не так вже й багато в масштабах країни, але якщо врахувати, що три роки тому ця культура вирощувалася всього на 250 га, то стає зрозуміло, що в нашій країні відбувається справжній амарантовий бум, і самі спритні інвестори вже знімають вершки з перспективного ринку.

Разом з тим, високоприбуткові ніші можна відшукати не тільки в малопоширених в Україні культурах, адже існують ще й субніші. Наприклад, вітчизняних фермерів анітрохи не здивуєш соняшником. Наша країна – світовий лідер з випуску соняшникової олії. Однак такий різновид, як високоолеїновий соняшник займає всього 3% від загальної площі посівів. Олія цього соняшнику за складом близька до оливкової, але набагато дешевше останньої, і попит на неї в Євросоюзі значно випереджає пропозицію.

Те ж саме стосується і іншого різновиду соняшнику – кондитерського. З нього не роблять олію, але, як випливає з назви, багаті білком і амінокислотами насіння придатні для виробництва спортивного харчування, халви, козинаків та інших кондитерських виробів. Зацікавлених у купівлі зерна кондитерського соняшнику можна легко знайти як в Європі, так і в Азії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: