НОВИНИ

Україна готова експортувати ще 13 млн тонн зерна минулого врожаю

13.02.2020 14:02
71_main

Досить значні запаси зернових в зв’язку з рекордним врожаєм в поточному маркетинговому році. Станом на 12.02.2020 року експортний потенціал по зернових оцінюється близько 13 млн тонн і в межах 1,1-1,2 млн тонн соєвих бобів. Повідомляє Zernovoz.ua.

За липень-січень 2019/20 МР залізничним транспортом було перевезено 25,2 млн т зернових вантажів, що на 21,7% вище показника минулого року.

Зазначається, що обсяги перевезень зернових з/д транспортом і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6–3,8 млн т на місяць, оскільки є ряд ринкових передумов.

Так, послаблення торгівельних обмежень Китаєм, які були запровадженні для нерозповсюдження коронавірусу 2019-nCoV, про це вже кілька днів говорять учасники ринків, оскільки обмежувальні заходи вже негативно впливають на економіку КНР. Це дозволить відновити експортні поставки с/г продукції до цієї країни.

Переважна більшість трейдерів і учасників ринку сходяться на думці, що сезон високих цін на зернові вже пройдено і цінові піки, що були досягнуті 22 і 23 січня поточного року перевершити вже не вдасться, оскільки на ринку існує суттєва пропозиція з боку Аргентини і Бразилії, де прогнозуються рекордні валові збори зернових та сої.

Тому вітчизняні виробники і трейдери будуть намагатися продати запаси за більш вигідною ціною, зокрема, щоб забезпечити себе обіговими коштами для посівної кампанії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: