НОВИНИ

Відмови у реєстрації земельних ділянок підуть у минуле, – Гончарук

06.02.2020 16:01
630_360_1469848156-5634

Безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок, запрацювала в країні. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

«Рівень відмов в реєстрації скоротиться до 4%», — повідомив він.

Обмінні XML-файли — це електронний документ, на підставі якого вносять відомості в систему Державного земельного кадастра. Він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

«Відтепер, якщо ви подаєте документи на реєстрацію земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте обратний зв’язок з переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а у випадку зворотього зв’язку їх не сповіщали про те, яку саме помилку в файлі вони допустили”, – пояснив прем’єр-міністр.

Крім того, при поданні електронної заяви на держреєстрацію земельної ділянки передбачено можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файла. Також є можливість з QR-кодом перевірити валідність файла.

«Це ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру й усунення корупційних ризиків. Разом з відкритими на початку року координатами, які дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок з річним обсягом в 250 млн грн, – відмова в реєстрації земельної ділянки з надуманих причин піде у минуле”, – підсумував він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: