НОВИНИ

Видобуток бурштину майже легалізовано – чи відновить це землі Полісся

05.02.2020 11:32
19077162_403

Видобувати бурштин можна буде легально та вигідно! Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект, яким зменшено ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину з 25% до 10% для стимулювання його законного видобування. Про це написав Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України, у своєму facebook.

Враховуючи складність перехідного періоду, в перші роки ставка буде ще меншою:
до 31 грудня 2020 року – 5%;
до 31 грудня 2021 року – 8%.

Нагадую, що законопроєкт № 2241 розроблений на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Це важливий крок для легалізації видобутку бурштину та виведенню його з тіні.

Важливо й те, що законний видобуток дозволить уважно слідкувати над дотриманням екологічних норм у Поліссі й не допускати знищення довкілля: ґрунтів та річок.

Нагадаємо, що ліс та землі, хаотично пориті “чорними” копачами, неможливо відновити. Копачі знищують унікальне Біле озеро на Рівненщині. Щорічно тисячі й десятки тисяч нелегальних мисливців за бурштином розривають землі у Волинській, Житомирській та Рівненській областях.

Звідти – 30-40% світового обсягу видобутку бурштину на загальну суму до 300 млн доларів на рік. І практично весь видобуток – нелегальний. Багато хто копає напівдорогоцінний мінерал прямо у власних городах.

Відновити родючий шар грунту після такого видобутку практично неможливо.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: