ВАЖЛИВО

Зеленський пообіцяв почути фермерів щодо земельної реформи в Україні

10.10.2019 07:18
107437692_gettyimages-1156686584

9 жовтня  відбулась зустріч президента України Володимира Зеленського з представниками громадських аграрних об’єднань щодо законопроекту  про ринок землі та його ключовий положення. Подію ініціював Володимир Зеленський, повідомляє Агро Ньюз.

На зустрічі також були присутні: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко, керівник Офісу Президента Андрій Богдан.

Від аграріїв  були представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів України, малих та великих аграрних підприємств.

“Це перша така зустріч за довгий період часу, в форматі спокійного діалогу! Кожен висловив свою думку щодо обігу землі”,- повідомляє Іван Слободяник, голова «Агро-Продовольчої Ради».

Зеленський зазначив, що готовий вислухати позиції  щодо проведення земельної реформи. Він висловив переконання, що для якісного впровадження вказаної реформи в Україні важливо нетільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

Президент запевнив, що нашу позицію почув, погодився, що є червоні лінії та має бути певна етапність. Проте дещо незрозумілою залишилася його позиція щодо юридичних осіб на першому етапі “,- коментує Слободяник.

Під час спілкування учасники зустрічі розповіли про свої застереження та побоювання щодо того, як розвиватиметься ситуація після відкриття ринку землі в Україні. Зокрема, вони висловилися за поетапне запровадження ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці одержать таку можливість лише на останньому етапі реформи.

Позиція  аграрних асоціацій у ключових моментах одностайна: потрібен перехідний період – принаймні на першому етапі ринок має запрацювати тільки для громадян України, необхідно створити фінансові інструменти, які б дозволили українцям купувати землю. Тільки після цього можна говорити про юридичні особи, серед засновників яких є іноземці.

“Моя ключова квінтесенція полягає в тому, що ринок це не тільки можливість продавати, але і здатність купувати. І це йдеться не тільки про фермерів а про всіх громадян України.”,- резюмує голова спілки.

Також наголошувалося на необхідності забезпечення доступних кредитів для малих і середніх фермерських господарств.

Окремо обговорювалося питання площ земельних ділянок, які матиме можливість придбати фізична особа чи фермерське господарство, та необхідність недопущення монополізації ринку сільськогосподарської землі. Крім того, підкреслювалася важливість ухвалення антирейдерського законодавства.

Підсумовуючи зустріч, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що взяв до уваги всі точки зору.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: