ВАЖЛИВО

100 тис га сільськогосподарських земель НААН здаватимуть в оренду через онлайн аукціони

15.08.2023 11:52
an_post_15_08

Наприкінці липня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №7588 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки», який дозволить підвищити ефективність управління державними сільськогосподарськими землями. Він передбачає, що землі держпідприємств будуть здавати в оренду лише на прозорих онлайн аукціонах.

Уже на початку серпня Закон направили на підпис Президенту, а Кабінет Міністрів України передав Фонду державного майна 25 державних підприємств, якими раніше управляла Національна академія аграрних наук, і які мають у власності 100 тисяч га землі сільськогосподарського призначення.

Тобто в управлінні ФДМУ відтепер буде 370 тисяч га ріллі, які уже наступного року розпочнуть виставляти на оренду через прозорі онлайн аукціони. Завдяки цьому агровиробники зможуть чесно і відкрито взяти у користування цілісні земельні масиви. А держава отримати ринкову орендну плату, яку спрямують на підтримку ЗСУ.

Орендувати такі ділянки фермерам та агропідприємствам буде просто та легко. Як і інші оголошення з оренди та продажу землі, оголошення про здачу в оренду державних угідь буде у системі онлайн аукціонів Прозорро.Продажі. Для участі в таких торгах, учасникові потрібно лише створити особистий кабінет на майданчику Української універсальної біржі. Як знаходити потрібну ділянку, як подавати пропозицію, які документи потрібні для участі в аукціоні, все роз’яснять і навчать менеджери майданчика УУБ. Вони супроводять у підготовці та участі до підписання угоди оренди.

Нагадуємо також, що моніторити усі оголошення із оренди та продажу земельних ділянок за потрібними параметрами зручно з допомогою Земельного бота у Вайбері, чи аналогічного Земельного бота у Телеграмі. Просто переходьте і підписуйтеся.

Працюйте з професіоналами, розширюйте межі своїх угідь та отримуйте прибутки.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: