Як та навіщо інвестиції ФАО та ЄБРР працюють в Україні | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Як та навіщо інвестиції ФАО та ЄБРР працюють в Україні

fao.jpg

ФАО і ЄБРР вже більше двадцяти років надають підтримку Україні в питаннях інвестиційної політики, реалізації програм і технічної допомоги, включаючи сприяння діалогу між державним і приватним секторами. При цьому, зернова галузь України має один із найвищих пріоритетів для спрямування інвестицій та допомоги. Інвестиційний центр ФАО та економіст Дмитро Приходько вирішили розповісти, як це відбувалось. Перед вами – кілька історій про українське зерно очима різних людей.

Інвестиції у виробництво зерна і торгівлю можуть зіграти життєво важливу роль у вирішенні проблеми продовольчої безпеки. Очікується, що до 2030 року чисельність населення планети досягне 8,6 млрд осіб. До 2026 року для задоволення зростаючого світового попиту фермерам доведеться перевищити рекордну 761 тонну пшениці, вироблену в 2016 році, та виробити приблизно 821 тонну.
 
Яким чином експортний потенціал української пшениці може вкласти свій внесок у світову продовольчу безпеку та які інвестиції для цього потрібні, читайте у матеріалі “Відродження української житниці” http://www.fao.org/support-to-investment/news/reviving-the-breadbasket/ru/
 

 
 
У 2017 році Україна виробила 64 млн тонн зерна, в тому числі 26 млн тонн пшениці. Понад 60 відсотків цього зерна в 2017-2018 маркетинговому році буде експортовано в регіони Європи, Азії та Північної Африки, а також в інші країни світу. Але пшеничне борошно складає лише невеликий відсоток цього обсягу. Це обумовлено низкою факторів, в тому числі обмеженим доступом на ринки продукції переробки зерна і недостатніми інвестиціями в нові технології.
 
Як працює галузь, щоб змінити цю ситуацію – читайте у історіях “Борошномельна галузь України – світовому ринку” http://www.fao.org/support-to-investment/news/milling-for-international-markets/ru/ та “Пожинаємо, що посіяно” http://www.fao.org/fao-stories/article/ru/c/1127926/.
 

 
 Команда проектів інвестиційного центру ФАО та ЄБРР в Україні щиро дякують усім героям історій за співпрацю:

 • Владиславі Рутицькій, заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України з 2014 по 2016 рік, віце-президенту компаній SigmaBleyzer та AgroGeneration;
 • Володимиру Дорошенко, Генеральному директору Сквірського комбінату хлібопродуктів;
 • Миколаю Горбачову, Президенту Української зернової асоціації;
 • Наталі Жуковій, керівникові департаменту агробізнесу ЄБРР в Україні;
 • Родіону Рибчинському, голові Спілки “Мукомоли України”;
 • Вадиму Свєтлову, фермеру зі Сходу України.

А також усім, хто стояв за камерою та лаштунками, щоб розповісти цю історію.
 
 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.