Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Як через органічний законопроект намагаються створити в України пестицидний могильник

rada.jpeg

Асоціація тваринників України разом із ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнською екологічною лігою, Українською Бізнес Асоціацією 6 червня звернулися з офіційними листами до народних депутатів України Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин не підтримувати правки номер 72 та 73 до проекту Закону про органічне виробництво № 5448-д від 30.03.2018 р. (в редакції до другого читання), які передбачають скасування обов’язкової умови завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для цих цілей – документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються. Авторів правок закликали відмовитися від них.

Правка номер 72 до проекту № 5448-д від 30.03.2018 р. повністю дублює зміст законопроекту №6606 від 21.06.2017 р. «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (Підпункт 1 пункту 1), який викликав багато критики і обурення громадськості, шість разів був включений до порядку денного сесії Верховної Ради України, але так і не розглянутий.

Нагадаємо, що 8 лютого 2018 р. в прес-центрі Інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606». 23 травня 2018 року відбувся у стінах Верховної Ради України круглий стіл: «Вплив неконтрольованого ринку пестицидів на екосистему України», за участю профільних організацій, народних депутатів України, представників державних органів, на якому було наголошено на негативних ризиках прийняття законопроекту №6606 від 21 червня 2017 року. Представників Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин було також запрошено до участі в заході та обговорення. Міністерство екології та природних ресурсів України офіційним листом не підтримує прийняття законопроекту №6606 від 21.06.2017 р.

Сам законопроект 5448-д від 30.03.2018 р. про органічне виробництво в редакції, прийнятій в першому читанні, не передбачав нічого про спрощення завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань та наукових досліджень. Такі правки з’явилися лише при підготовці до другого читання і фактично були приховані в законопроекті.  Правка 72 означає прийняття законопроекту 6606, тільки в іншому документі.

Профільні організації не виключають, що особи, яким вигідно спрощення завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань та наукових досліджень, будуть і надалі намагатися прийняти таку законодавчу правку, приховавши її, можливо, в іншому законопроекті.

Попередньо розгляд законопроекту № 5448-д до другого читання був запланований на 7 червня 2018 року на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, але засідання Комітету було перенесено.

Профільні організації: Асоціація тваринників України, ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнська екологічна ліга та Українська Бізнес Асоціація, застерігають, що діюча на сьогодні норма Закону України "Про пестициди та агрохімікати", яку на сьогодні намагаються скасувати, відіграє загальнонаціональне безпекове значення та стримує імпорт готової продукції сумнівної якості, яка може завдати непоправної шкоди життю та здоров’ю громадян.

Законопроект №6606 від 21.06.2017 р. та правки номер 72 та 73 до тексту проекту Закону р. №5448-д від 30.03.2018 р. для розгляду в другому читанні відкривають шлях для імпорту на територію України пестицидів, які з будь-яких причин, в тому числі їх небезпечності для екології, життя та здоров’я людини, були не дозволені або заборонені в інших країнах. Не секрет, що міжнародні компанії мають великий об’єм вироблених пестицидів, що за результатами виявлення їх шкідливої післядії були заборонені в країнах їх виробництва. Тим не менш, зберігання та утилізація таких пестицидів є коштовним тягарем, тож міжнародні компанії шукають будь-які можливі шляхи заощадити та не нести великих збитків.

Після прийняття законопроекту №6606 від 21.06.2017 р. та правки номер 72 та 73 до тексту проекту Закону р. №5448-д від 30.03.2018 р. для розгляду в другому читанні міжнародні компанії матимуть змогу завести та зареєструвати в Україні дослідні препарати, які не дозволені для використання в їх країні виробництва, після чого імпортувати десятки тисяч тон пестицидів, які можуть нанести неминучу екологічну катастрофу українській флорі та фауні та насамперед здоров’ю та життю українцям.

Асоціація тваринників України, ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнська екологічна ліга, Українська Бізнес Асоціація вважають, що запропонований підхід у законопроекті №6606 від 21.06.2017 р. та правці номер 72 до тексту проекту Закону р. №5448-д від 30.03.2018 р. для розгляду в другому читанні ускладнить гармонізацію законодавства України з правилами та директивами ЄС (Directive 2009/128/EC, Regulation (EC) No 1185/2009 , Regulation (EC) No 396/2005, Regulation (EC) No 1272/2008 , Directive 2000/60/EC, Directive 98/83/EC, Directive 2006/118/EC, Directive 2004/35/CE), що регулюють сферу застосування засобів захисту рослин – використання нових препаратів в країні-члені ЄС можливе тільки після відповідної реєстрації нового препарату в країні-члені ЄС. А також за наявності окремого дозволу країни на застосування нових препаратів на її території. Таким чином, відповідно до правил ЄС кожен новий препарат (пестицид) має пройти державні випробування за певною процедурою та на базі раніше виданого дозволу країною-членом ЄС видається дозвіл на застосування в іншій країні ЄС.

Прийняття вказаної норми законопроекту №6606 від 21.06.2017 року та правки номер 72 та 73 до тексту проекту Закону р. №5448-д від 30.03.2018 р. для розгляду в другому читанні є передчасним та може бути розглянуте виключно після приведення профільних нормативно правових актів, що регулюють обіг пестицидів відповідно до директив ЄС та принципів гармонізації українського законодавства до законодавства ЄС.

Для наукових експериментів, у тому числі для українських наукових установ, немає жодних законодавчих обмежень щодо ввезення новітніх діючих речовин в Україну, а процедура тестування нових продуктів може бути затверджена постановою Кабінету Міністрів України із залученням профільного наукового товариства.

Асоціація тваринників України, ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин», Всеукраїнська екологічна ліга, Українська Бізнес Асоціація в адресованому листі до народних депутатів закликали обрати за пріоритет здоров’я та безпеку українського народу та відмовитися від правок номер 72 та 73 до тексту проекту Закону р. №5448-д від 30.03.2018 р. для розгляду в другому читанні, а головний аграрний комітет не підтримувати зазначені правки при розгляді на своєму засіданні. Як і надалі, наполягають  на відкликанні законопроекту №6606 від 21.06.2017 року, а народних депутатів України не підтримати його у випадку розгляду в парламенті.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.