Відомий світовий бренд створив роботів-збирачів томатів | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    

    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Відомий світовий бренд створив роботів-збирачів томатів

03_tomato_harvesting_robot_2018.jpg

Машини, що використовують систему штучного інтелекту, покликані вирішити одну з головних проблем сільського господарства Японії, яке серйозно страждає від відтоку кадрів і старіння населення.

За 2005-2016 роки кількість працівників тут скоротилася з 3,353 до 1,922 млн осіб. При цьому спостерігається стрімке старіння населення, зокрема серед фермерів - відсоток осіб старше 65 років у вищезгаданій вибірці виріс з 61,6 до 65,2%. В результаті, все більше полів і ділянок стають закинутими. За рішенням проблеми японці традиційно звернулися до новітніх технологій. Тестування роботів для збору овочів, розроблених інженерами корпорації Panasonic, почалося на одній з японських ферм.

 «Сільське господарство - не найпопулярніша сфера економіки, яку можна охарактеризувати «формулою 3D» від англійського Dirty, Dangerous, and Demanding – це бруд, ризик і безліч клопотів. Роботи можуть звільнити нас від самої трудомісткої частини - збору врожаю, який забирає до 20% робочого часу. Сподіваюся, що відпрацьовані нами технології зроблять життя всіх японських фермерів легшим, а саме сільське господарство ефективнішим», - каже Масатака Накамура, керуючий експериментальної фермою, де проходить тестування роботів Panasonic.

У господарстві Накамури встановлені три скляні теплиці загальною площею 5 га з різними сортами томатів. Власники поки не наважуються довірити збір всього врожаю машинам. Однак навіть на частини плантації можна випробувати можливості високотехнологічних помічників, відрегулювати алгоритми і технічну частину. Зовні «збирач томатів» Panasonic нагадує металеву етажерку, яка переміщається по рейці, прокладеному між грядками. Вбудовані камери з технологією розпізнавання зображень допомагають роботу «бачити» і «впізнавати» об’єкт, а також «Розуміти», який томат вже можна зірвати, а яким ще потрібно повисіти пару днів на гілці. До речі, саме на етапі прийняття рішення про зрілість плодів в гру вступає штучний інтелект. «Збирача томатів» можна запрограмувати на конкретний відтінок червоного або жовтого, який він буде вважати зрілим і придатним до збору. Згодом, фотографуючи реальні помідори на грядці, робот буде педантично звіряти їх зображення зі зразком, забезпечуючи 100% відповідність результату завданням. Люди в цьому сенсі набагато менш педантичні і можуть зривати недостиглі овочі. За швидкістю такі роботи «збирач томатів» поки ще поступаються людині. Щоб підвести до зрілого овочу свою механічну «руку», потягнути і зловити помідор в спеціальну кишеню, йому потрібно 6 секунд, тоді як людині досить 2-3 секунд. Однак робот має незаперечну перевагу - він не втомлюється і може працювати до 10 годин без перерв на обід, чай і перекури. Навіть ночами в повній темряві, підсвічуючи грядки ліхтариком. Так що людям досить просто прийти вранці і розібрати заготовлений врожай. Ріо Тосима, що представляє команду розробників Panasonic, регулярно відвідує ферму, щоб поспілкуватися з фермерами і відкоригувати функціонал машин. Він же «Навчає» роботів новим навичкам - наприклад, як розпізнавати томати серед листя. Хтось скаже, що скоро роботи і зовсім позбавлять людей роботи. Але фермер Масатака Накамура, навпаки, вірить, що вони допоможуть створювати нові робочі місця і подарують людям більше часу для спілкування з близькими і хобі.