Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Відомий світовий бренд створив роботів-збирачів томатів

03_tomato_harvesting_robot_2018.jpg

Машини, що використовують систему штучного інтелекту, покликані вирішити одну з головних проблем сільського господарства Японії, яке серйозно страждає від відтоку кадрів і старіння населення.

За 2005-2016 роки кількість працівників тут скоротилася з 3,353 до 1,922 млн осіб. При цьому спостерігається стрімке старіння населення, зокрема серед фермерів - відсоток осіб старше 65 років у вищезгаданій вибірці виріс з 61,6 до 65,2%. В результаті, все більше полів і ділянок стають закинутими. За рішенням проблеми японці традиційно звернулися до новітніх технологій. Тестування роботів для збору овочів, розроблених інженерами корпорації Panasonic, почалося на одній з японських ферм.

 «Сільське господарство - не найпопулярніша сфера економіки, яку можна охарактеризувати «формулою 3D» від англійського Dirty, Dangerous, and Demanding – це бруд, ризик і безліч клопотів. Роботи можуть звільнити нас від самої трудомісткої частини - збору врожаю, який забирає до 20% робочого часу. Сподіваюся, що відпрацьовані нами технології зроблять життя всіх японських фермерів легшим, а саме сільське господарство ефективнішим», - каже Масатака Накамура, керуючий експериментальної фермою, де проходить тестування роботів Panasonic.

У господарстві Накамури встановлені три скляні теплиці загальною площею 5 га з різними сортами томатів. Власники поки не наважуються довірити збір всього врожаю машинам. Однак навіть на частини плантації можна випробувати можливості високотехнологічних помічників, відрегулювати алгоритми і технічну частину. Зовні «збирач томатів» Panasonic нагадує металеву етажерку, яка переміщається по рейці, прокладеному між грядками. Вбудовані камери з технологією розпізнавання зображень допомагають роботу «бачити» і «впізнавати» об’єкт, а також «Розуміти», який томат вже можна зірвати, а яким ще потрібно повисіти пару днів на гілці. До речі, саме на етапі прийняття рішення про зрілість плодів в гру вступає штучний інтелект. «Збирача томатів» можна запрограмувати на конкретний відтінок червоного або жовтого, який він буде вважати зрілим і придатним до збору. Згодом, фотографуючи реальні помідори на грядці, робот буде педантично звіряти їх зображення зі зразком, забезпечуючи 100% відповідність результату завданням. Люди в цьому сенсі набагато менш педантичні і можуть зривати недостиглі овочі. За швидкістю такі роботи «збирач томатів» поки ще поступаються людині. Щоб підвести до зрілого овочу свою механічну «руку», потягнути і зловити помідор в спеціальну кишеню, йому потрібно 6 секунд, тоді як людині досить 2-3 секунд. Однак робот має незаперечну перевагу - він не втомлюється і може працювати до 10 годин без перерв на обід, чай і перекури. Навіть ночами в повній темряві, підсвічуючи грядки ліхтариком. Так що людям досить просто прийти вранці і розібрати заготовлений врожай. Ріо Тосима, що представляє команду розробників Panasonic, регулярно відвідує ферму, щоб поспілкуватися з фермерами і відкоригувати функціонал машин. Він же «Навчає» роботів новим навичкам - наприклад, як розпізнавати томати серед листя. Хтось скаже, що скоро роботи і зовсім позбавлять людей роботи. Але фермер Масатака Накамура, навпаки, вірить, що вони допоможуть створювати нові робочі місця і подарують людям більше часу для спілкування з близькими і хобі.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ