Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Успішний досвід: елеваторний бізнес

10 травня 2018
Переглядів:
1051
3487.jpg

За 16 років компанія «Прометей» придбала 17 старих елеваторних комплексів в шести областях держави. Більшість з них дісталася  компанії за низькими цінами, оскільки їхні колишні власники прагнули позбутися збиткового для них баласту. Модернізація складських потужностей і вдале управління дозволили скоротити щомісячну вартість обслуговування елеваторів до 100-300 тис. грн в залежності від розміру елеватора і сезону. Це в два-чотири рази менше, ніж витрачали попередні власники. 

Свою прихильність раритетним елеваторам керівник компанії «Прометей» Рафаель Гороян пояснює просто: вартість будівництва сучасної «банки» становить $ 120-170 за тонну зберігання в залежності від потужності кінцевого об'єкта, місця його розташування, наявності комунікацій, залізничної гілки тощо. У той же час старі елеватори - підлогового зберігання, залізобетонні конструкції або цегляні склади - колишні власники готові продавати по $ 50-70 за тонну зберігання, а старий елеватор в поганому стані - взагалі по ціні металу, з якого складаються його конструкції. І навіть з урахуванням «Реанімаційних» робіт старі бетонні сховища обійшлися бізнесменові в два-три рази дешевше, ніж якби він будував нові.

Та поряд з цим дуже важливо оновлювати усю систему елеваторного бізнесу, пропонуючи сільгоспвиробникам комплексний сервіс. 

«Елеваторний бізнес може існувати успішно тільки при умові, що в цьому ланцюжку потужні всі ланки - торгівля, логістика, зберігання, фінансування. На кожному етапі ми зберігаємо невеликий маржинальний дохід, а в комплексі отримуємо прибуток. Будувати свою систему я почав з того, що організував співпрацю з фермерами, які не хотіли мати мороки з доставкою свого зерна на елеватор або в порт, і покупцями, яким потрібно було вчасно заповнити трюми зерном» - розповів бізнесмен.

Прибуток елеваторного бізнесу безпосередньо залежить від завантаженості, оборотності елеваторів, обсягу. Якщо компанія купує великі обсяги товару - відповідно великі обсяги відвантажує. А значить - успіх залежить від кожного учасника ланцюжка: від менеджера, який надає сервіс, від лаборанта, який проводить аналіз зерна, від працівника елеватора, який підбирає підходящу доопрацювання і умови зберігання, від логіста, який продумує транспортування.

Також для великого бізнесу дуже важливим є врахування - товару і маржинального прибутку. На «Прометеї» створено систему обліку, яка може аналізувати кожен із сегментів бізнес-процесу окремо. Так, кожен елеватор і автопарк розглядаються як окремі структури. Їхній  прибуток розраховується, щоб відокремити прибутковий елеватор від некомерційного. Такий же підхід до кожного трейдера і навіть до кожної машини. У компанії діє система рейтингу і існує конкуренція, всередині компанії проводяться тендери при продажу і закупівлі. Ця система дозволяє підрозділам всередині компанії існувати автономно.

 

 Керівник компанії «Прометей» Рафаель Гороян

Поряд з цим для успішного елеваторного бізнесу дуже важливо мати кваліфікований персонал, сучасні лабораторії, продумані інвестиції. Зараз компанія «Прометей» відпрацьовує свою систему управління на тих елеваторах, які придбали в 2017 році. У майбутньому компанія планує розширити географію своїх послуг на Дніпропетровщину, Черкаську, Вінницьку і Харківську області. 

 

10 травня 2018 07:43
переглядів:
1051

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ