Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Україні варто чекати на зростання виробництва пшениці та зниження обсягів кукурудзи

USDA-corn-soybean-field.jpg

Останній звіт американських аналітиків прогнозує  зростання світового виробництва пшениці  на 1,2 млн тонн до 758,2 млн тонн в 2017/18 МР, що дозволить встановить новий рекорд.

Такий результат був отриманий виходячи зі збільшення прогнозованих обсягів  для Аргентини (+0,5 млн тонн), України (+0,48 млн тонн) та Молдови.  Рекордні показники сподіваються отримати і в глобальній торгівлі. Так, очікування щодо світового експорту піднялися до 183,6 млн тонн, в основному завдяки Аргентині (+0,7 млн тонн), Канаді (+0,5 млн тонн) і Росії (+1 млн тонн), крім того такий ріст дозволив цілком компенсувати  зниження обсягів зі сторони  США (-1 млн тонн)  і ЄС (-1 млн тонн). Підвищився прогноз й щодо світових обсягів споживання на 3,09 млн тонн до 744,8 млн тонн.

Протилежна ситуація спостерігається на ринку фуражних зернових, де експерти зменшили прогнози на 2,3 млн тонн до 1321,9 млн тонн. Такий результат отримали через зниження очікувань для Аргентини (-2,65 млн тонн) та України (-0,9 млн тонн). Дещо пом’якшило ситуацію зростання прогнозів для Мексики (+0,4 млн тонн).

Через зниження очікуваних обсягів виробництва кукурудзи  для Аргентини (-3 млн тонн) та України (-0,88 млн тонн) прогнози щодо світового виробництва впали на  2,8 млн тонн до 1041,7 млн тонн. Зростання виробництва очікується  в Мексиці (+0,3 млн тонн).  Не зважаючи на це, в 2017/18 МР експерти все ж очікують пожвавлення торгівлі на 0,7 млн тонн до 151,5 млн тонн, завдяки зростанню імпорту Туреччини (+0,5 млн тонн) та ЄС (+0,2 млн тонн). Крім того, експортні прогнози для США  (+3 млн тонн) зможуть компенсувати зниження  обсягів  у Бразилії (-1,5 млн тонн), Аргентині (-0,5 млн тонн) та Україні (-0,5 млн тонн).

Якщо говорити про ячмінь, то можна відмітити, що на цьому ринку експерти не очікують значних змін. Так, обсяги світового виробництва піднялися на 0,4 млн тонн до 142 млн тонн. І рушієм для цього стала Аргентина (+0,35 млн тонн), в той час як прогнози для  України дещо знизилися. Обсяги торгівлі зросли майже на 0,7 млн тонн до 26,9 млн тонн.

Місце України на світовому ринку зернових у 2017/2018 МР (млн. тонн)

    

Лютневий прогноз щодо глобального виробництва олійних культур знизився майже на 1,5 млн тонн до 578,6 млн тонн. Очікується загальне зниження виробництва сої на 1,65 млн тонн до 346,9 млн тонн завдяки спаду в Аргентині, Болівії, Індії, що навіть не компенсується зростанням прогнозів для Бразилії. Схожа ситуація спостерігається і з світовим  експортом сої. Майже не змінилися прогнози щодо ріпаку. В той час, як очікування стосовно соняшнику знову знизилися до грудневого показника – 45,77 млн тонн.

Місце України на світовому ринку соняшнику в 2017/2018 МР (млн.т.)

 

Аналітичний департамент УАК

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.